Auchan zamyka dwa sklepy. Co z tymi w Białymstoku?

2020.07.01 15:49
Auchan Retail Polska zdecydowało o zamknięciu dwóch ze swoich sklepów na terenie Polski. Nie przynoszą one spodziewanych zysków. O tych w Białymstoku na razie nic nie mówi.
Auchan zamyka dwa sklepy. Co z tymi w Białymstoku?
Fot: JF

Sieć zamyka 2 sklepy

Auchan Retail Polska podjęło decyzję o zamknięciu dwóch sklepów sieci, zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka) oraz w Mysłowicach.

"Decyzję poprzedziła wnikliwa analiza finansowa i organizacyjna obu placówek, przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności" - informuje biuro prasowe Auchan Retail Polska.

Zadecydować o zamknięciu miały głównie niskie obroty i niekorzystne warunki najmu. Oceniono, że nie uda się doprowadzić tych dwóch sklepów do stanu rentowności.

Informując o podjętej decyzji Auchan Retail Polska podkreśliło, że procesowi zamykania będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami.

- Pracownikom zamykanych sklepów, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Czy na Śląsku się skończy?

Auchan Retail Polska zamyka za razie tylko dwa sklepy na Śląsku. Nastąpi to do 30 sierpnia. Czy będą podejmowane podobne kroki w innych regionach? Nie jest to wykluczone - spółka chce zapewnić "trwałą rentowność wszystkich sklepów".

- Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku – powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Auchan w Polsce rozpoczęło swoją działalność w 1996 r. otwierając hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. W 2001 r. w Polsce sieć miała już 14 hipermarketów, a w 2014 r. – 25. W latach 2014-2016 trwał proces integracji ze sklepami Real.

Obecnie Auchan to 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (kompaktowe).

W województwie podlaskim są 2 hipermarkety Auchan, oba w Białymstoku: przy ul. Produkcyjnej i przy ul. Hetmańskiej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

993 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39