Banki tlenu. Butle wypożycza wojewoda

2021.04.26 14:45
W regionie mamy trzy tzw. banki tlenu. Znajdują się w jednostkach straży pożarnej. I to właśnie strażacy, na polecenie wojewody podlaskiego, dostarczą je, w razie potrzeby, do placówek medycznych.
Banki tlenu. Butle wypożycza wojewoda
Fot: KP PSP Augustów

W województwie podlaskim, w zasobach Państwowej Straży Pożarnej, utworzono trzy tzw. banki tlenu. Znajdują się one w JRG PSP nr 2 w Białymstoku, JRG PSP w Łomży oraz w JRG PSP w Augustowie.

W bankach przechowywany jest zapas tlenu w postaci gazu sprężonego w butlach o pojemnościach 10-50 l, które mogłyby być wykorzystane w szpitalach w sytuacjach awaryjnych (np. awaria instalacji opartej na zbiorniku tlenu ciekłego, brak możliwości terminowej realizacji zamówienia w okresie zwiększonego zapotrzebowania na tlen przez dotychczasowego dostawcę).

Reduktorami i butlami tlenowymi z banków tlenu dysponuje wojewoda podlaski. Do tej pory Podlaski Urząd Wojewódzki wypożyczył cztery reduktory do butli tlenowych Szpitalowi Wojewódzkiemu w Białymstoku. Jednocześnie urzędnicy zapewniają, że monitoring zabezpieczenia w tlen placówek medycznych jest prowadzony na bieżąco.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1246 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39