BAS nie zwalnia tempa. Białostoczanie nie dali szans kolejnemu rywalowi

2021.11.07 10:25
Siatkarze BAS-u Białystok wygrali w sobotę (6.11) kolejny mecz. W 6. serii II-ligowych zmagań ekipa ze stolicy Podlasia rozprawiła się we własnej hali z KKS-em Kozienice.
Fot: Maciej Safaryn

Zespół BAS-u Białystok po sezonie 2020/2021 spadł do II ligi, ale klub z północno-wschodniej Polski na tym szczeblu rozgrywkowym nie zamierza długo pozostać. Podlasianie mają chrapkę na jak najszybszy awans i na razie założony cel realizowany jest znakomicie. W rozgrywkach 2021/2022 BAS jeszcze bowiem nie przegrał. Mało tego, siatkarze z naszego miasta stracili tylko 1 seta. Miało to miejsce kilkanaście dni temu podczas rywalizacji z Lotnikiem Łęczyca.

W minioną sobotę lider II ligi (gr. 2) znów pojawił się na parkiecie i ponownie starcie z udziałem białostoczan nie zabrało kibicom zbyt wiele czasu. Gospodarze mecz z KKS-em Kozienice zwyciężyli 3:0, a poszczególne partie kończyły się do 25, 19 i 22.

Swój pojedynek stoczyło też Centrum. Augustowianie, którzy grają na razie w kratkę, zaliczyli w sobotę porażkę numer 3 w trwającym sezonie. Domowe spotkanie ze Spartą Grodzisk Mazowiecki zakończyło się triumfem gości w stosunku 3:1.

Warto również wspomnieć, że kolejną potyczkę na szczeblu I ligi mają za sobą zawodniczki BAS-u. Żeński przedstawiciel Białostockiej Akademii Siatkówki niestety nie urwał w wyjazdowej rywalizacji choćby seta. Beniaminek przegrał delegacyjny bój z Energetykiem Poznań 0:3, przez co w tej chwili BAS zajmuje w ligowej tabeli przedostatnie miejsce.

Już w niedzielę (7.11) podopieczne Sebastiana Grzegorka będą jednak miały okazję, by powiększyć swój dorobek punktowy, gdyż tego dnia BAS zagra awansem z GKS-em Wieżyca 2011 Stężyca. Przeciwniczki po 7 spotkaniach legitymują się bilansem na poziomie 2 zwycięstw i 5 porażek.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)
1. BAS Białystok 6 18 18:1 475:401
2. Arka Tempo Chełm 6 14 15:7 508:458
3. Bzura Ozorków 6 12 15:9 545:546
4. KS Metro Warszawa 6 11 15:11 593:590
5. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 6 11 12:11 521:504
6. UKS Centrum Augustów 6 8 12:12 538:549
7. Enea KKS Kozienice 6 8 11:13 551:541
8. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 6 7 10:14 530:535