Baśń o poszukiwaniu przeznaczenia w Teatrze Lalek [KONKURS]

2024.01.30 08:41
Na scenie Białostockiego Teatru Lalek zostanie zaprezentowana sztuka "Baśń o Rycerzu bez Konia". Spektakl opowiada o podróży Rycerza bez Konia i Konia bez Rycerza, którzy, mimo różnorodnych przeciwności, odkrywają swoje wzajemne przeznaczenie.
Baśń o poszukiwaniu przeznaczenia w Teatrze Lalek [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/FB

Spektakl "Baśń o Rycerzu bez Konia" będzie prezentowany na scenie Białostockiego Teatru Lalek w czwartek (1 lutego), piątek (2 lutego), sobotę (3 lutego) i niedzielę (4 lutego).

"Baśń o Rycerzu bez Konia"

"Baśń o Rycerzu bez Konia" przenosi widzów do magicznego królestwa, gdzie magia, marzenia i przygody stanowią codzienność. W centrum tej baśniowej opowieści znajdują się dwaj bohaterowie: Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza. Obydwaj, choć pełni zalet, czują, że brakuje im czegoś istotnego w życiu.

Rycerz bez Konia, choć jest odważnym i zasłużonym wojownikiem, smuci się brakiem towarzysza w swoich heroicznych wyprawach. Z drugiej strony jest Koń bez Rycerza, który choć mądry i wierny, tęskni za rycerzem, z którym mógłby dzielić radości i smutki. Przekonani, że gdzieś na świecie istnieje ktoś stworzony właśnie dla nich, postanawiają wyruszyć w podróż, aby odnaleźć swoją brakującą połowę.

W trakcie swojej magicznej podróży, Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza spotykają szereg postaci, które dodają kolorów i wyzwań ich podróży. Na początku, Łotry próbują ich okraść, lecz zaskakujące okoliczności sprawiają, że nie mają z czego. Następnie spotykają Myszkę, przebraną za nietoperza, która mimo usilnych starań nie potrafi nikogo przestraszyć. W ich dalszych przygodach napotykają także Smoka, który odmawia zjedzenia ich oddzielnie, co prowadzi do odkrycia ich wzajemnego istnienia. Mimo wielu wysiłków, spotkanie z Czarodziejem również kończy się niepowodzeniem.

"Baśń o Rycerzu bez Konia" to nie tylko opowieść o wielkiej przyjaźni, zdolnej pokonać wszelkie przeciwności losu, ale także o wytrwałości w realizacji swoich marzeń.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na spektakl. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: "Baśń o Rycerzu bez Konia" w BTL

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

548 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39