BCO zajmuje obecnie 7. miejsce w rankingu ośrodków przyjaznych pacjentom

2023.03.03 12:16
Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy.
BCO zajmuje obecnie 7. miejsce w rankingu ośrodków przyjaznych pacjentom
Fot: Malwina Witkowska

Rocznie ponad 170 tys. Polaków otrzymuje diagnozę nowotworu. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę.

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu zamieszczono już ponad 25 tys. ocen.

- Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji - mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

W województwie podlaskim w rankingu prowadzi Białostockie Centrum Onkologii, znajdujące się przy ul. Ogrodowej 12 w Białymstoku. Placówkę oceniło już 389 osób, a średnia ocen wyniosła 4.5/5 punktów. Ośrodek zajmuje również wysokie, 7. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Aktualnie ostatnie, 27. miejsce zajmuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu.

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie podlaskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39