Będą kształcić mistrzów programowania – nowa szkoła w Białymstoku

2019.01.09 15:42
Jak wiadomo – programiści to zawód przyszłości. Zapotrzebowanie na pracowników w tej branży jest ogromne. W Białymstoku powstała szkoła, która będzie kształcić właśnie w tym kierunku.
Będą kształcić mistrzów programowania – nowa szkoła w Białymstoku
Fot: pixabay.com

Nowa szkoła wykształci programistów

Programiści nie mają problemów z pracą i raczej w najbliższej przyszłości nie będą mieli. Brakuje ich nie tylko na polskim, ale i zagranicznych rynkach. Fachowcy w tej branży mogą więc liczyć na atrakcyjne oferty pracy i zarobki. Mówi się nawet, że programista jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów. Dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych kształceniem się w tym kierunku.

W Białymstoku powstała więc nowa szkoła – Technikum Programistyczne InfoTech. Placówka znajduje się przy ul. Zwycięstwa.

- Technikum Programistyczne jest właściwie jedyną tego typu szkołą w Polsce, która będzie kształcić tego typu programistów. Jest to placówka niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej, a co za tym idzie - przygotowuje młodzież do egzaminów zawodowych oraz umożliwia zdawanie matury. Wydaje też świadectwa takiej samej rangi jak każda inna szkoła w kraju – mówi Katarzyna Kaczyńska, współzałożycielka Technikum Programistycznego InfoTech w Białymstoku.

Pierwszy dzwonek w szkole usłyszeć można będzie 1 września, rekrutacja jednak już się rozpoczęła. Przyjmowani będą zarówno absolwenci szkoły gimnazjalnej oraz absolwenci 8 klas szkół podstawowych.

- Chcemy stawiać jak największy nacisk na naukę przedmiotów zawodowych, zgodnie z nową podstawą technika programisty, która ma obowiązywać już od września – wyjaśnia Kaczyńska. - Nauczycielami będą programiści z białostockich firm programistycznych.

Szkoła współpracuje z takimi przedsiębiorstwami jak m.in. Infinity Group, Sempai, Transition Technology, Instapage i Intratel, jednak jak informują założyciele szkoły – ta lista jest ciągle otwarta i będzie się powiększać.

Rekrutacja już ruszyła. Zainteresowani nauką muszą najpierw przesłać formularz internetowy dostępny na stronie infotech.edu.pl. Później czeka ich rozmowa kwalifikacyjna z dyrekcją szkoły.

- Rekrutacja ma formę otwartą. Jest to pozamiejski system rekrutacji. Każdy musi wypełnić kwestionariusz oraz formularz dostępny na stronie – wyjaśnia Kaczyńska. - Planujemy otwarcie 3 klas po 25 osób. Szkołę wspiera klaster InfoTech – dodaje.

Technologiczny Klaster InfoTech został założony w 2012 r. w ramach projektu unijnego. Od tego czasu dołączyło do niego kilkadziesiąt firm związanych z branżą IT. Członkowie mogą między sobą wymieniać pomysły i doświadczenia oraz dzielić się zdobytą wiedzą. Misją klastra jest wzmocnienie pozycji marki i tworzenie dynamicznego wzrostu w oparciu o najnowsze technologie.

Portal BiałystokOnline jest członkiem klastra Informatycznego InfoTech od momentu jego powstania.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1023 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39