Będą piosenki i muzyka na żywo. Ta historia poruszy każde serce

2018.02.02 13:04
Spektakl muzyczny "Brzydki kaczorek" wraca na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Najbliższa okazja, by go obejrzeć nadarzy się w niedzielę (4.02).
Będą piosenki i muzyka na żywo. Ta historia poruszy każde serce
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Historia brzydkiego kaczątka jest nam dobrze znana. Z wysiedzianych przez kaczkę jaj wykluwa się szereg słonecznych, puszystych kuleczek i jedno szare, brzydkie szkaradziątko, całkiem inne od pozostałych. Odrzucony przez inne ptaki maluch zmaga się z samotnością i szuka swojego miejsca i przyjaźni. Prawda o jego inności wychodzi na jaw dopiero, kiedy z popielatego pisklaka wyrasta piękny śnieżnobiały łabędź.

"Brzydki kaczorek" opowiada o inności i związanej z nią samotności, ale także o wielkiej mocy przyjaźni. Nawiązuje do problemów współczesnych ludzi, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Powierzchowność, brak zrozumienia i brak chęci poznania drugiego człowieka są największym niebezpieczeństwem codziennych relacji międzyludzkich. Nad jeziorem rozgrywa się historia, która poruszy każde serce. "Brzydki kaczorek" pomaga zrozumieć, że najważniejsze nie jest to jak wyglądamy, czy skąd pochodzimy, ale to, co każdy z nas ma w środku.

Bajka powraca w odświeżonej odsłonie. Wyreżyserował ją Jakub Szydłowski, autorem muzyki jest Jakub Lubowicz, on także sprawuje kierownictwo muzyczne. Występują: Rafał Supiński, Kamil Wróblewski (Kaczorek), Karolina Kuklińska (Ropucha, Gęś), Maciej Nerkowski (Wrona, Indyk), Bartłomiej Łochnicki (Prosię, Kogut, Gąsior), Monika Ziółkowska (Złota Rybka, Łabędź), Jakub Szydłowski, Andrzej Danieluk (Lis, Pies). Gra zespół kameralny Opery i Filharmonii Podlaskiej w składzie: Karina Komendera, Andrzej Makal - fortepian, Amadeusz Buczyński, Andrzej Jabłoński - gitara, Cezary Just, Rafał Makarski - gitara basowa i Adam Krzyczkowski, Łukasz Zamaryka - perkusja.

Spektakl można obejrzeć w następujących terminach: 4, 17 i 18 lutego o godz. 12.00. W planach są też spektakle szkolne - 6, 7, 8, 9, 13, 14, 15 i 16 lutego o godz. 10.00 i 12.00. Grane będą na scenie kameralnej. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym przedstawienia.

Szczegóły: "Brzydki kaczorek" w OiFP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1280 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39