Będzie basen olimpijski w Białymstoku? Taki jest plan

2021.06.21 17:30
W poniedziałek (21.06) zastępca prezydenta Białegostoku spotkał się z autorami studium wykonalności - dokumentu zawierającego analizę planowanej inwestycji, jaką jest kolejny basen miejski. Studium ma być gotowe na jesień.
Będzie basen olimpijski w Białymstoku? Taki jest plan
Fot: Dawid Gromadzki /UM Białystok

Od dłuższego czasu trwają przygotowania do budowy basenu miejskiego. Jest już pewien progres, ponieważ wyłoniona w przetargu firma doradcza rozpoczęła prace nad opracowaniem studium wykonalności zamierzenia inwestycyjnego, jakim jest budowa basenu miejskiego w Białymstoku.

– Jestem pełen optymizmu po roboczych spotkaniach z autorami studium wykonalności. Są to merytoryczne i profesjonalne rozmowy, z których w moim odczuciu wyłania się obiekt o europejskich standardach – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk.

Studium wykonalności będzie dokumentem zawierającym analizę prawno-finansową oraz ekonomiczno-funkcjonalną planowanej inwestycji.

- Znajdą się w nim informacje dotyczące popytu, czyli społecznego zapotrzebowania na realizację inwestycji, kosztów realizacji i eksploatacji obiektu. Studium powinno też wskazać odpowiedź na pytanie o to, jaką wielkość powinien mieć basen i jakie funkcje dodatkowe pełnić, czyli jak ten obiekt miałby wyglądać nie tylko pod względem architektonicznym, ale także merytorycznym. Chodzi przede wszystkim o wskazanie optymalnej wielkości obiektu przy uwzględnieniu celów, potrzeb i popytu - przekazuje Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W studium wykonalności rozważane zostaną trzy warianty. Pierwszy to budowa pełnowymiarowego basenu olimpijskiego oraz mniejszego basenu rekreacyjnego. W drugim rozpatrywana będzie budowa takich obiektów, jak w pierwszym, ale z dodatkowymi atrakcjami, m.in. saunaria, termy, siłownia, fitness, gastronomia itp. Wariant trzeci przewiduje budowę basenu olimpijskiego z ruchomym dnem i możliwością podziału oraz wszelkich dodatkowych atrakcji, jak w wariancie drugim.

Studium wykonalności basenu ma być gotowe na jesień. Sporządzi je firma Agraria z Warszawy za kwotę blisko 160 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1238 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39