Będzie można bezpłatnie oddać rower do przeglądu. Trzeba spełnić jeden warunek

2024.06.08 13:45
Cały tegoroczny czerwiec trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której Białystok również bierze udział. Każdy rowerzysta, który podejmie się wyzwania, będzie mógł bezpłatnie oddać swój rower do fachowego przeglądu.
Będzie można bezpłatnie oddać rower do przeglądu. Trzeba spełnić jeden warunek
Fot: Pixabay

Z bezpłatnego przeglądu będzie mógł skorzystać każdy, kto przejedzie przynajmniej 5 km dla Białegostoku z aplikacją "Aktywne Miasta".

We środę (12 czerwca) w godz. 14.00-18.00 zaplanowano wydarzenie pod hasłem „Dbam o rower”. Na parkingu przed budynkiem Centrum Aktywności Społecznej zostanie rozstawiony namiot, w którym zorganizowany zostanie bezpłatny punkt przeglądu rowerów (podstawowy przegląd rowerów, regulacja hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha, regulacja kierownicy, pompowanie kół).

Do współpracy zaproszono Straż Miejską oraz Komendę Miejską Policji, która przeprowadzi akcje profilaktyczno-edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie możliwość oznakowania roweru (aby oznakować rower należy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru). Na uczestników będą również czekały gadżety rowerowe.

Już szósty raz Białystok rywalizuje o miano rowerowej stolicy Polski

Miasto Białystok po raz szósty dołączyło do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, organizowanej przez Bydgoszcz. Współzawodnictwo rozpoczęło się 1 czerwca. Do akcji zgłosiło się ponad 50 miast oraz ponad 90 gmin, poza Białymstokiem i Bydgoszczą to także m.in. Poznań, Zielona Góra, Płock, Toruń, Suwałki i Koszalin.

Rywalizacja to nie tylko tytuł i puchar dla najlepszego miasta, to również nowe stacje naprawy rowerów dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne. Dla rowerzystów kręcących kilometry dla Białegostoku Miasto przewidziało nagrody w postaci voucherów do sieci sklepów sportowych.

Udział w rowerowych zmaganiach jest bardzo prosty. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i wybrać Białystok jako miasto, dla którego będą zbierane kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego miasta i tworzyć wspólnie niezapomniane, sportowe emocje.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl
1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39