Bezpieczna droga do szkoły. Niebawem rusza coroczna akcja policjantów

2016.08.26 12:06
Do początku roku szkolnego pozostał niecały tydzień. Policjanci skontrolują drogi i przejścia dla pieszych w pobliżu placówek. Spotkają się także z uczniami.
Bezpieczna droga do szkoły. Niebawem rusza coroczna akcja policjantów
Fot: KMP Suwałki

Za kilka dni rusza ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna "Bezpieczna droga do szkoły", do której dołączą również podlascy policjanci. Wzmogą oni kontrole drogowe, jak też zawitają do placówek oświatowych, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie.

Do tej pory zakończono już przegląd dróg i przejść dla pieszych w rejonie szkół. Celem tych działań jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. A aby do niej dotrzeć, niekiedy muszą pokonać wiele metrów i przejść dla pieszych.

Przez ostatnie dni funkcjonariusze suwalskiej drogówki wspólnie z przedstawicielem Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach sprawdzili otoczenie, stan dróg i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek. Choć w większości obyło się bez uwag, to w kilku przypadkach spostrzeżenia pokontrolne zostały uwzględnione w protokole.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39