Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Bezpieczna jazda na hulajnodze. W Heliosie rusza akcja Akademia Bezpieczeństwa

2025.10.07 08:10
Bezpieczna jazda na hulajnodze. W Heliosie rusza akcja Akademia Bezpieczeństwa
Fot: Pexels

Kina Helios w Białymstoku zapraszają młodzież na spotkania poświęcone bezpieczeństwu na hulajnodze elektrycznej. Inicjatywa powstała we współpracy z Komendą Miejską Policji.

Hulajnogi elektryczne stają się popularnym środkiem transportu, ale coraz częściej widać, że młodzi użytkownicy nie znają zasad bezpieczeństwa. W odpowiedzi na ten problem Kino Helios we współpracy z Komendą Miejską Policji organizuje cykl spotkań edukacyjnych – Akademię Bezpieczeństwa.

To wydarzenie skierowane jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest zwiększenie świadomości w zakresie przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnych zachowań.

Spotkania odbędą się w trzech lokalizacjach:

• Kino Helios Alfa – 13 października, godz. 9:30
• Kino Helios Biała – 15 października, godz. 9:30
• Kino Helios Jurowiecka – 17 października, godz. 9:30

Każde spotkanie rozpocznie 25-minutowa prelekcja policji, w trakcie której młodzież pozna obowiązujące przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz zasady bezpiecznej jazdy. Po wykładzie uczestnicy obejrzą jeden z dwóch filmów: „Chopin, Chopin!” lub „LARP. Miłość, trolle i inne questy”.

Bilet szkolny kosztuje 19 zł od ucznia. Przy grupie co najmniej 10 osób opiekun wchodzi bezpłatnie. Dla uczestników przygotowano również zestawy szkolne w cenach od 20 do 25 zł.

Akademia Bezpieczeństwa to połączenie edukacji i kultury – lekcja, która ma przygotować młodych ludzi do bezpiecznej jazdy i uświadomić im, jak ważne są odpowiedzialne zachowania na drodze.

Diana Rusiłowicz

Diana Rusiłowicz

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas