Bezpieczna Wielkanoc. Na drogach będzie więcej policjantów

2023.04.07 16:01
W okresie wielkanocnym spodziewane jest zwiększenie natężenia ruchu drogowego, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych. Dlatego funkcjonariusze, jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.
Bezpieczna Wielkanoc. Na drogach będzie więcej policjantów
Fot: policja.pl

Podczas wzmożonych kontroli, policjanci swoją uwagę zwrócą między innymi na stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju.

- Niektórzy z nas, aby spotkać się z najbliższymi pokonają wiele kilometrów, a zatem pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pomogą nam bez komplikacji dojechać do celu podróży. Przede wszystkim drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać kilka minut później, ale za to bezpiecznie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i podróż przebiegała bezpiecznie - przekazuje policja.

Co więcej, zazwyczaj spotkania rodzinne często bywają okazją do wznoszenia toastów. Dlatego nie wsiadajmy jednak za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nie warto narażać siebie i innych na wypadek, który może spowodować utratę zdrowia a nawet życia.

- Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także trzeźwość za kierownicą - informują policjanci.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1251 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39