Bezpłatne spektakle w plenerze i parada przez miasto. Finał festiwalu Wertep [WIDEO]

2016.08.12 13:38
Po cieszących się rekordową popularnością dwóch weekendach festiwalu Wertep pora na finał. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii impreza zawita do Bielska Podlaskiego.
Bezpłatne spektakle w plenerze i parada przez miasto. Finał festiwalu Wertep [WIDEO]
Fot: materiały organizatora
W programie jest spektakl "Zmysły" grupy A3 Teatr

W Parku Królowej Heleny i popularnej bielskiej "Muszli" nie zabraknie spektakli i warsztatów dla dzieci, ale na świetną zabawę mogą liczyć też dorośli.

Niedzielę (14.08) w Bielsku rozpocznie przedstawienie "Bałwanki", którego bohaterowie, nie wiedząc, czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta.

Z kolei spektakl "Sen Marudy" jest interaktywną podróżą, która poprzez zabawy integruje dzieci i pozwala im zrozumieć, że ich zachowanie i aktywność ma duży wpływ na ich życie i otoczenie.

Szalone "Zmysły" po prostu warto zobaczyć - rozruszają i rozbawią każdego. Spektakl łączy surrealistyczny kabaret liryczny, wokalne popisy solo, żarty i gagi, nie brakuje też interakcji z widzem dorosłym i familijnym.A na finał parada, która nawiązuje do polskich tradycji ludowych opartych na takich słowiańskich elementach jak kolędowanie, zmiany pór roku - przesilenia, natura, śmierć – narodziny, dziady żywieckie, wodzenie niedźwiedzia, comber, zapusty, łowienie dusz, święto plonów, noc świętojańska. Parada jest tak pomyślana, by włączyć w nią lokalną społeczność. Towarzyszyć jej będzie energetyczna muzyka, szczudlarze i elementy cyrkowe.

To będą już ostatnie wydarzenia tegorocznego festiwalu Wertep. Patronujemy imprezie.

Program: VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

971 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39