Bezpłatne "Wykłady otwarte" u białostockich filologów

2017.05.05 07:54
Białostoccy filolodzy zapraszają na "Wykłady otwarte". Choć to propozycja głównie dla uczniów szkół średnich, udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani.
Bezpłatne "Wykłady otwarte" u białostockich filologów
Fot: Monika Zysk

Od kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbywają się spotkania z cyklu "Wykłady otwarte". W sobotę (6 maja) będzie okazja do wzięcia udziału w jednym z nich.

Każde ze spotkań to dwie prelekcje - jedna z zakresu literatury, druga zaś dotycząca zagadnień językowych lub językowo-kulturowych.

W najbliższą sobotę o godz. 9.30 prof. Jolanta Sztachelska opowie zainteresowanym o "Lalce" Bolesława Prusa jako powieści pełnej zagadek i "Trylogii" Henryka Sienkiewicza jako powieści kultowej, natomiast o godz. 11.15 prof. Elżbieta Awramiuk mówić będzie o zróżnicowaniu współczesnej polszczyzny.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w następnych organizowanych na Wydziale Filologicznym wykładach będą mogły poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat romantyzmu, "Wesela" i współczesnej mody językowej.

Udział w "Wykładach otwartych" jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o zgłoszenie uczestnictwa mailowo na adres: anetta.strawinska@tlen.pl bądź telefonicznie - nr 507 038 084.

Sprawdź: Wykłady otwarte u filologów na UwB

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

900 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39