Białe Niedźwiedzie na Gali Shindokai Karate w Nicei

2013.02.05 00:00
W dniach 25-27 stycznia ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Gali Shindokai Karate w Cassinie de Ruhl w Nicei (Francja).
Białe Niedźwiedzie na Gali Shindokai Karate w Nicei

W karcie 10 walk wzięli udział zawodnicy z Francji, Polski, Litwy, Rumunii, Węgier, Belgii, Tunezji i Iranu. Polskę reprezentowało 2 zawodników z WHITE BEARS TEAM BIAŁYSTOK.

Cezary Zugaj (Młody) wygrał w II rundzie (walka zakontraktowana była na 6 rund) z Bejaminem Nagy z Francji (zdobywca Pucharu Świata, dwukrotny Mistrz Europy). W I rundzie Francuz trzy razy próbował poddać Polaka w parterze przez dźwignie na łokieć i duszenie. W końcówce I rundy Zugaj trafił kolanem w wątrobę i to był początek końca tej walki. W II rudzie dużo trafionych uderzeń kolanem w korpus i głowę zakończyło pojedynek.

Drugim zawodnikiem z Białegostoku był sensei Cezary Zugaj, który mając 48 lat, zgodził się stoczyć 6-rundowy pojedynek z zawodnikiem z Iranu (w wadze 95 kg) na tej ekskluzywnej Gali we Francji. 25 stycznia, 20 minut przed oficjalnym ważeniem ogłoszono, że rywal nie przyjechał i Polak stoczy pojedynek z jednym z najlepszych zawodników francuskich SHIDOKAN KARATE ostatniej dekady Frederikiem Aquilerem. Sensei Cezary Zugaj przegrał po trzech ciężkich rundach.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39