Białorusin próbował wjechać do Polski kradzionym BMW wartym 200 tys. zł

2022.09.29 14:27
Samochód marki BMW o wartości 200 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach. 35-letni kierowca (ob. Białorusi) został zatrzymany.
 Białorusin próbował wjechać do Polski kradzionym BMW wartym 200 tys. zł
Fot: SG

W środę (28.09) na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy zgłosił się 35-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym marki BMW X5 na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

- Mężczyzna do kontroli przedstawił dwa podrobione dokumenty: rosyjski dowód rejestracyjny, który znacząco odbiegał od obowiązującego wzoru oraz ubezpieczenie pojazdu, w którym widniały ślady przerobienia w dacie ważności. W toku dalszych czynności w samochodzie, którym podróżował cudzoziemiec funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w okolicach zamka drzwi kierowcy - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd wyprodukowany w 2018 r. pochodzi z przestępstwa kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość zabezpieczonego BMW oszacowano na 200 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze policji w Gródku.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 16 pojazdów wartych w sumie ponad 2 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39