Białorusini chcieli przemyć papierosy. W autach mieli pełno skrytek

2022.05.17 13:18
Blisko 1000 paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze KAS. Nielegalny towar ukryty był w 2 samochodach osobowych kierowanych przez obywateli Białorusi.
Białorusini chcieli przemyć papierosy. W autach mieli pełno skrytek
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Budziska zatrzymali do kontroli w gminie Sejny dwa samochody osobowe na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas szczegółowego sprawdzania aut okazało się, że znajduje się w nich kilkanaście skrytek z przemycanymi papierosami.

- W oplu kierowanym przez 33-letniego Białorusina kontrabanda ukryta była m.in. w klapie bagażnika, pod tylną kanapą oraz w tunelu lewarka skrzyni biegów. 42-letni kierowca mercedesa nielegalne papierosy schował m.in. w zderzaku, podszybiu, misie olejowej i kolektorze silnika - przekazuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Łącznie w dwóch pojazdach funkcjonariusze KAS znaleźli blisko 1000 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Przeciwko kierowcom wszczęte zostały postępowania karne skarbowe, do których zabezpieczono nielegalny towar oraz przystosowane do przemytu samochody. Przemytnikom grożą kary grzywny.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1032 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39