Białostocka aktorka nagrodzona podwójnie

2022.05.06 11:30
Natalia Sakowicz - białostoczanka, aktorka, niezależna artystka teatru formy zdobyła dwie główne nagrody na międzynarodowych festiwalach teatralnych.
Białostocka aktorka nagrodzona podwójnie
Fot: Bartek Warzecha

Natalia Sakowicz znana jest białostockim widzom z desek rodzimych teatrów.

"Pobudka" to solowy występ Sakowicz, natomiast w ostatnim czasie zrealizowała monodram "Romans". I to właśnie za niego aktorka otrzymała ostatnio dwie nagrody na prestiżowych festiwalach teatralnych: 9 kwietnia nagrodę publiczności na XXX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych "Klamra" w Toruniu oraz 2 maja nagrodę "Kryształowej Pestki" na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatru i Kultury Awangardowej "Pestka" w Jeleniej Górze.

Obecnie Natalia szykuje się do wyjazdu na kolejny festiwal tym razem na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsko Białej. W czerwcu planuje zagrać "Romans" także przed białostocką widownią.

"Romans" to monodram, który jest swego rodzaju studium kobiecości. Młoda dziewczyna (aktorka) żyje ze swoją partnerką (lalka). Obydwie mają za sobą różne doświadczenia. Jednak dopiero teraz wreszcie mogą korzystać z przyjemności. Marzą, planują, wspominają, dzielą się czułością. Ale przychodzi moment zwątpienia, kryzys, czegoś zaczyna brakować. "Romans" powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska dla Natalii Sakowicz na rok 2020 oraz Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1484 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39