Białostocka Karta Dużej Rodziny już nie tylko dla zameldowanych

2016.01.04 00:00
Od stycznia z Białostockiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać wszystkie osoby z co najmniej trójką dzieci mieszkające w stolicy Podlasia. Do tej pory konieczny był meldunek w Białymstoku.
Białostocka Karta Dużej Rodziny już nie tylko dla zameldowanych
Fot: pixabay.com

Od 1 września 2013 r. można korzystać z ulg i ofert w ramach Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Przez ten czas do programu zapisało się prawie 3 tys. rodzin, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy - 142 rodziny. Trzeba się spodziewać, że w bieżącym roku będzie ich jeszcze więcej. A to z uwagi na zmianę, według której od 2016 r. o Kartę mogą występować nie tylko osoby zameldowane w Białymstoku, co do tej pory było jednym z głównych kryteriów, ale także te mieszkające tutaj.

Posiadaczom Karty przysługują zniżki m.in. na Białostocką Komunikację Miejską, lodowisko, pływalnie czy do muzeów. W programie uczestniczy też 80 prywatnych przedsiębiorców, którzy oferują ulgowe ceny za usługi czy zakupy.

Białostocką Kartę Dużej Rodziny można bezpłatnie wyrobić w punktach obsługi klienta BKM przy ul. Lipowej i Składowej. Program skierowany jest do rodzin, w których wychowuje się przynajmniej troje dzieci do osiemnastego roku życia lub do dwudziestego szóstego, jeśli uczą się lub studiują.

Aby uczestniczyć w programie, trzeba spełnić kilka formalności. Każdy z członków rodziny – nawet najmłodszy – musi posiadać Białostocką Kartę Miejską. Następnie jeden z rodziców lub opiekunów prawnych powinien odwiedzić Punkt Obsługi Klienta BKM mając przy sobie dowód osobisty oraz wypełniony i podpisany wniosek (w przypadku rodzin zastępczych niezbędne jest prawomocne orzeczenie sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej lub umowa z Prezydentem Miasta o ustanowieniu rodziny zastępczej). Jeśli sytuacja rodzinna jest jasna – uprawnienia zostaną uaktywnione natychmiast. Bardziej skomplikowane relacje rodzinne mogą wymagać przedstawienia dodatkowych dokumentów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1365 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39