Białostocka Karta Dużej Rodziny. Pamiętaj o przedłużeniu uprawnień

2016.12.21 16:50
Tańsze bilety okresowe BKM i opłaty za miejskie żłobki, przedszkola, wejściówki do obiektów sportowych i instytucji kultury oraz bogata oferta prywatnych firm i instytucji - to uprawnienia przysługujące posiadaczom Białostockiej Karty Dużej Rodziny.
Białostocka Karta Dużej Rodziny. Pamiętaj o przedłużeniu uprawnień
Fot: pixabay.com

Białostocka Karta Dużej Rodziny, jak sama nazwa wskazuje, to program wsparcia skierowany do dużych rodzin - wychowujących co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 lat (lub do 26 lat, o ile dzieci te uczą się lub studiują) - zamieszkałych w Białymstoku i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe.

Oferuje m.in. ulgi na zakup biletów okresowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz w opłatach za miejskie przedszkola i żłobki, a także ulgi przy zakupie biletów wstępu do miejskich instytucji kultury i sportu. Dodatkowo zapewnia również zniżki u podmiotów prywatnych (sklepów i firm oferujących usługi z branż: edukacja, zajęcia artystyczne, opieka zdrowotna, wyposażenie domów, nauka jazdy i inne), których obecnie jest 87.

Uprawnienia, zgodnie z regulaminem, przyznawane są na czas określony - nie dłuższy niż 12 kolejnych miesięcy. Ponowne ich uzyskanie wymaga złożenia zaktualizowanego wniosku - najwcześniej 30 dni przed terminem końcowym ich obowiązywania - do jednego z punktów Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16.

Obecnie do programu należy ponad 3,2 tys. rodzin, czyli około 16 tys. osób. Pierwsze przystąpiły do niego w 2013 r.

Szczegółowe informacje o BKDR i korzyściach, jakie oferuje, a także o tym, jak do programu przystąpić, można znaleźć na stronie www.duzarodzina.bialystok.pl.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39