Białostocki fryzjer ma propozycję dla osób niepełnosprawnych

2017.05.25 08:19
Na fryzjerskiej mapie Białegostoku pojawiło się nowe studio. Jednak większą nowością jest to, że firma wpadła na pewien pomysł. Salon wprowadził stałe zniżki dla osób niepełnosprawnych.
Białostocki fryzjer ma propozycję dla osób niepełnosprawnych
Fot: Patryk Wnorowski

Funkcjonują od 11 maja. Margaret Hair Studio prowadzi w Białymstoku Patryk Wnorowski wraz z żoną. Chcą przyciągnąć klientów nietypowym pomysłem.

- Jestem osobą niepełnosprawną i wiem, że nie każdego stać na pójście i zrobienie sobie włosów za 200 czy 300 zł, gdy się ma - o ile się ma - kawałek renty, np. 600 zł miesięcznie. Postanowiłem wprowadzić w salonie zniżki dla osób niepełnosprawnych. Robię to, żeby zachęcić innych i pokazać, że można w łatwy sposób dać powód do radości – mówi Patryk Wnorowski.

Zniżka, o której mowa, wynosi 20%. Jest stała i obowiązuje na wszystkie usługi dla każdej osoby niepełnosprawnej. Oczywiście po okazaniu legitymacji z orzeczeniem o niepełnosprawności. Poza tym warto wspomnieć, że salon posiada bezpośrednie wejście od ulicy, bez schodów, co również jest nie bez znaczenia, szczególnie dla osób, które mają trudności z poruszaniem się.

- Założyć firmę nie jest trudno. Wystarczy zgłosić się do urzędu. Najgorsze jest to, że trzeba jeździć od okienka do okienka i nikogo nie interesuje, że jest się niepełnosprawnym oraz, że niektórzy mają problemy ruchowe, tak jak w moim przypadku – wspomina Patryk Wnorowski.

Młody przedsiębiorca pieniądze na założenie firmy otrzymał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
1421 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39