Białostocki klub może być dumny. Ma zdobywcę Pucharu Polski

2022.12.07 12:42
3 i 4 grudnia, w Centrum Sportu "Skarpa" w Bytomiu, odbył się OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA PFK w Kumite. Na zawodach tych wystąpili reprezentaci Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy 4-krotnie stanęli na podium.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Ponad 260 zawodniczek i zawodników z 36 klubów oyama karate oraz 4 klubów kyokushin karate wzięło udział w Pucharze Polski OYAMA PFK w Kumite. W tej prestiżowej imprezie wystartowała m.in. 4-osobowa grupa reprezentantów Białostockiego Klubu Oyama Karate. Sportowcy ze stolicy Podlasia zdobyli aż 4 puchary.

Na najwyższym stopniu podium staną Maciej Mróz, który w kategorii juniorów starszych do 60 kg wygrał wszystkie walki przed czasem na ippon i zdobył tym samym w swojej kategorii Puchar Polski OYAMA TOP. 2. miejsce wśród juniorek do 50 kg (semi-knockdown) zajęła Oliwia Perkowska, a ponadto 2. lokatę wywalczył też Adam Chlabicz (kat. senior powyżej 80 kg, knockdown).

Świetnie wypadła również Ewa Jaworowicz. Ta zawodniczka seniorskie zmagania w knockdown (kat. powyżej 60 kg) zakończyła na pozycji numer 3.

Sportowców do rywalizacji przygotowywał Witold Choiński.