Białostocki Klub Sportowy ma nową halę

2015.08.19 00:00
Zakończona została budowa nowego budynku BKS przy ul. Kawaleryjskiej. Sportowcy będą mogli z niej korzystać od 1 października tego roku.
Białostocki Klub Sportowy ma nową halę
Fot: Justyna Fiedoruk

Przez prawie 60 lat Białostocki Klub Sportowy mieścił się przy ul. Branickiego 3. Właśnie wygasa umowa najmu i niebawem klub musi opuścić budynek.

Znajduje się w nim sala gimnastyczna, siłownia, sauna oraz łazienki i szatnie. Koszt budowy nowej hali wyniósł około 3 mln zł. Było to możliwe m.in. dzięki dochodom z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej oraz dofinansowaniu, które przyznało ministerstwo sportu i turystyki. Nie obeszło się jednak bez kredytu, który musiał zaciągnąć klub.

Władze BKS planują uroczyste otwarcie w połowie września. W nowej hali będzie trenowało od 300 do 350 zawodników w różnym wieku.

Białostocki Klub Sportowy w tym roku obchodził swoje 67 urodziny. Zawodnicy, którzy w nim trenowali, reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Wychowankami BKS są m.in. Krzysztof Zimnoch, Mirosław Nowosada, Kamil Szeremeta czy Paweł Głażewski.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39