Białostocki Medyk będzie współpracował z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną

2021.12.08 16:22
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podpisał umowę o współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Porozumienie będzie z pewnością korzystne dla obu stron.
Białostocki Medyk będzie współpracował z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną
Fot: Sanepid/UMB

UMB i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczn podpisali umowę o współpracy. Będzie ona dotyczyła nie tylko wymiany doświadczeń, ale też organizowania szkoleń czy realizacji praktyk studenckich. Do tego studenci białostockiego Medyka będą mogli odbywać zajęcia teoretyczne i praktyczne w ramach staży kierunkowych w realizacji specjalizacji dla diagnostów laboratoryjnych. Umowa zawiera również zobowiązanie do współpracy w zakresie wolontariatu pracowników UMB i Sanepidu.

Obu stronom zależy na sprawnym i skutecznym współdziałaniu Dostrzegając obecną sytuację i aktualne zagrożenia epidemiologiczne "wyrażają wolę zacieśnienia współpracy i wymiany informacji na poziomie regionalnym".

Zarówno UMB jak i Sanepid będą sobie wzajemnie przekazywać informacje dotyczące najnowszych osiągnięć naukowych i technologicznych odnośnie metod analitycznych, które wykorzystywane są laboratorium oraz wypracowywać wspólne wnioski. Studentom oraz pracownikom uczelni będą udostępniane zaplecza laboratoryjne Sanepidu w celu poszerzania wiedzy i podnoszenia kompetencji.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39