Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji odkrył karty. Będzie się działo!

2022.04.22 14:12
BOSiR przedstawił plan sportowych imprez na najbliższe miesiące. Ponieważ covidowe obostrzenia już nie obowiązują, kalendarz wydarzeń jest naprawdę bogaty.
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji odkrył karty. Będzie się działo!
Fot:

Rynek Kościuszki znów powita gwiazdy

Druga połowa wiosny oraz lato to będzie czas wielu imprez sportowych, których organizacją lub współorganizacją zajmie się BOSiR. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji już 1 czerwca, razem ze służbami mundurowymi, będzie świętować Dzień Dziecka na Dojlidach. Tego samego dnia na Pływalni Rodzinnej młodzi fani basenowych szaleństw otrzymają możliwość wystartowania z rodzicami lub opiekunami w Rodzinnych Sztafetach Pływackich. To zabawa dla duetów w kilku wodnych konkurencjach. Najlepsi uczestnicy zgarną puchary oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy otrzymają pamiątkowe medale.

W czasie wakacji dzieci wypoczywać będą na półkoloniach zorganizowanych w 4 turnusach dwutygodniowych. Ich głównym elementem mają być niemal codzienne zajęcia na pływalni. Zapisy zostaną przeprowadzone na początku czerwca 2022 r.

Do najważniejszych tegorocznych imprez należy zaliczyć oczywiście lekkoatletyczny Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, który odbędzie się 22 maja w centrum Białegostoku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni rozegrane zostaną 3 konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą. To okazja do obejrzenia na żywo światowej czołówki sportowców, kibicowania, a także zdobycia autografów. Mityng Gwiazd to wydarzenie skierowane do całych rodzin. Podczas eventu można spotkać m.in. Piotra Liska (rekordzistę Polski w skoku o tyczce) oraz utytułowanych kulomiotów - Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Transmisję z imprezy przeprowadzi stacja TVP Sport.

Ponadto już tradycyjnie areną dużych międzynarodowych zawodów będzie Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy. W dniach 23-26 czerwca planowana jest tam kolejna odsłona Plaży Open. W tym roku organizatorzy postarali się o to, by rozgrywki w Białymstoku wpisać do kalendarza Beach Pro Tour, co oznacza, że obok polskich asów o laury i rankingowe punkty rywalizować będzie wielu siatkarzy i siatkarek z innych państw.

21 sierpnia Dojlidy i ulice wokół ośrodka staną się z kolei miejscem zawodów z cyklu Elemental Tri Series, czyli mistrzostw Polski w triathlonie na dystansach standard i sprint. Przy okazji odbędzie się wiele innych zmagań towarzyszących. Na miejskiej plaży przeprowadzone zostaną również imprezy dla amatorów grania na piasku, a więc turniej beach soccera oraz turnieje w ramach Letniej Grand Prix oraz BLS w siatkówce plażowej.

Stadion przy ul. 11 Listopada nie otrzyma ani chwili wytchnienia

Warto też dodać, że na bieżnię stadionu lekkoatletycznego i teren Zwierzyńca w tradycyjnym czerwcowym terminie wraca bieg Ekiden Białystok. W weekend 11-12 czerwca odbędzie się już 8. edycja tego wydarzenia, w trakcie którego sport łączy się z działalnością charytatywną. 30% opłat startowych przeznaczanych jest bowiem na rzecz Fundacji "Pomóż Im". Pierwszego dnia wystartują sztafety dziecięce Ekiden Mini, a drugiego dnia odbędzie się Ekiden Białystok dla dorosłych.

Kolejne biegowe święto w Zwierzyńcu organizowane wraz z Fundacją Białystok Biega planowane jest także 2 tygodnie później. W weekend 25-26 czerwca dojdzie do skutku następna odsłona Amatorskiego Mityngu Lekkoatletycznego. Na stadionowej bieżni dzieci i dorośli wystartują w konkurencjach biegowych na różnych dystansach.

Na arenie w Zwierzyńcu odbędzie się również kilkanaście imprez o zasięgu wojewódzkim i krajowym. To m.in.: Mityng Konstytucji 3 Maja, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LDK, Test Coopera, Otwarte Mistrzostwa Województwa U-18 i U-20, Mityng 65-lecia MKS Juvenia Białystok czy Mistrzostwa Polski LZS.

Przez cały rok realizowany jest też projekt o nazwie Białostocka Liga Sportu, czyli amatorskie rozgrywki w 4 dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym. W maju wystartuje piłkarska Liga Szóstek, która potrwa do października, a w weekend 14-15 maja odbędzie się turniej indywidualny w tenisie stołowym.

Należy również odnotować, że we wrześniu ulice Białegostoku ponownie opanują kolarze. Planowany jest bowiem Wyścig Narodów do lat 23. Startują w nim utalentowani młodzi zawodnicy z całego świata, którzy rywalizują w krajowych barwach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1569 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39