Białostocki radny odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Dwa lata po przyjęciu mandatu

2020.11.18 07:30
Tomasz Kalinowski po dwóch latach spędzonych w radzie miejskiej odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej. Chce być teraz radnym niezależnym.
Białostocki radny odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. Dwa lata po przyjęciu mandatu
Fot: Archiwum

Chce być bezpartyjny

Tomasz Kalinowski Przewodniczący Spraw Społecznych Rodziny i Zdrowia w radzie miejskiej w Białymstoku złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej (KO).

"Jako radny niezależny nadal będę pracował na rzecz mieszkańców naszego miasta w obecnych komisjach. Oczywiście, jako osoba bezpartyjna pozostaję otwarty na współpracę, zarówno z Prezydentem Białegostoku, jak i Radnymi Miasta" - poinformował media Tomasz Kalinowski.

Dokładnie 2 lata temu objął mandat radnego w klubie Koalicji Obywatelskiej. Zdobył go z listy KO jako reprezentant Forum Mniejszości Podlasia. Startował w okręgu nr 1: osiedle Przydworcowe, Piaski, Bema, Kawaleryjska, Nowe Miasto.

37-letni Tomasz Kalinowski jest radnym pierwszą kadencję.

W Radzie Miasta jest przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych Rodziny i Zdrowia.

To już kolejny radny

W roku ubiegłym Maciej Biernacki również stał się radnym niezależnym, a wcześniej przez wiele lat był w klubie Platformy Obywatelskiej.

Wybory do rady miasta odbyły się w 2018 r. Wówczas Forum Mniejszości Podlasia odniosło sukces zdobywając pięć mandatów. Wśród nich był Adam Musiuk, który został zastępcą prezydenta Białegostoku (zastąpił go Marek Tyszkiewicz). Po odejściu z klubu KO Tomasza Kalinowskiego, reprezentacja Forum zmniejszy się do trzech radnych, którymi są: Stefan Nikiciuk, Ksenia Juchimowicz oraz Joanna Misiuk.

Aktualny układ sił w radzie miasta wynosi:
- klub Koalicji Obywatelskiej - 14 radnych;
- klub Prawa i Sprawiedliwości - 12 radnych;
- niezależni - 2 radnych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

835 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39