Białostocki raper wydał kolejny album. "Koty widzą w nocy" porusza trudne tematy

2024.05.28 15:21
"Koty widzą w nocy" to już siódmy album na koncie białostockiego rapera Maxima. Płyta miała swoją premierę w piątek (24 maja), w dzień urodzin muzyka.
Białostocki raper wydał kolejny album. "Koty widzą w nocy" porusza trudne tematy
Fot: Materiały prasowe

Pod pseudonimem Maxim kryje się białostoczanim Piotr Maksim, o którym już nie raz było głośno. Muzyk ma na swoim koncie już siedem krążków, licząc najnowszy album "Koty widzą w nocy". Jego debiutancka płyta pt. "Maxymalnie" miała swoją premierę w 2015 roku. Od tego czasu, Maxim koncertuje na scenie raperskiej w całej Polsce oraz promuje kulturę hip hop w naszym mieście.

Najnowsza płyta Maxima pt. "Koty widzą w nocy" to zestaw dwunastu utworów, wśród których znajduje się popularny "La Vida in Wschód". Wydawnictwo zawiera również mixtape "Negroni", składający się z kolejnych dwunastu piosenek. Muzyka na obu albumach to mieszanka rytmów reggaetonowych, klasycznego hip-hopu oraz eksperymentalnego trapu. Maxim, tworząc wydawnictwo współpracował m.in. z Zeusem, Leeo, Sad Karti czy Justyną Kuśmierczyk.

Album "Koty widzą w nocy" powstawał dwa lata i pierwotnie miał nosić tytuł "Powrót z krainy mroku", nawiązując do osobistych doświadczeń muzyka, związanych z depresją. Finalnie, płyta stanowi zapis różnych etapów życia Maxima.

- Nagrywanie tej płyty to był moment, w którym zacząłem czuć się coraz lepiej. Mrok ewoluował w noc, w której koty widzą bardzo dobrze - wyjaśnia Maxim.Album "Koty widzą w nocy" jest dostępny od 24 maja. Płytę można zakupić w wersji CD na stronie www.maxymalnie.com. Cyfrowa wersja albumu dostępna jest na wszystkich platformach streamingowych.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1494 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39