Białostocki WORD ma nową "górkę". Egzaminy będą łatwiejsze? [WIDEO]

2021.11.05 16:20
Od października kandydaci na kierowców, którzy o ważne uprawienia ubiegają się w Białymstoku, korzystają z nowego wzniesienia na placu egzaminacyjnym. Stara "górka" zbudowana na początku tego wieku była jedną z najbardziej stromych w Polsce.
Białostocki WORD ma nową "górkę". Egzaminy będą łatwiejsze? [WIDEO]
Fot: WORD Białystok/kadr z filmu na YouTubie

Każdy, kto w ostatnich kilkunastu latach zdawał w Białymstoku egzamin praktyczny na prawo jazdy, musiał się zmierzyć z ruszaniem z miejsca do przodu na wzniesieniu w iście ekstremalnych warunkach. "Górka" Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który mieści się przy ul. Wiewiórczej, była bowiem jedną z najbardziej stromych oraz najtrudniejszych w całym kraju i często określano ją mianem Mount Everestu.

Zmora potencjalnych kierowców to już jednak przeszłość, gdyż w październiku do użytku oddane zostało nowe wzniesienie, a to ma najmniejszy kąt nachylenia dopuszczony przepisami egzaminacyjnymi.

- Nowa inwestycja jest dużo bardziej przyjazna dla zdających. Wzniesienie jest przygotowane dla zdających egzaminy we wszystkich kategoriach, w tym także dla osób zdających prawo jazdy C+E z użyciem ciągnika siodłowego - mówi Paweł Dunaj, egzaminator nadzorujący w WORD Białystok.Nowa "górka" to już kolejne rozwiązanie wprowadzone przez białostocki WORD, które ma sprawić, że ubieganie się o prawo jazdy będzie mniej stresujące. Wcześniej ośrodek uruchomił kamery cofania we wszystkich pojazdach egzaminacyjnych, zamieścił na platformie YouTube materiały szkoleniowe - z którymi warto zapoznać się przed egzaminem na prawo jazdy - oraz przygotował przykładowe trasy egzaminacyjne będące symulacją części praktycznej. Latem WORD stworzył ponadto filmy pokazujące, jak pokonać najtrudniejsze białostockie skrzyżowania.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1462 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39