Białostockie blogerki pomagają potrzebującym

2015.12.06 00:00
Spotykają się nie tylko po to, by porozmawiać i zintegrować się, ale również, by pomóc potrzebującym. Tym razem zdecydowały się na przekazanie psiej karmy białostockiemu schronisku.
Białostockie blogerki pomagają potrzebującym
Fot: Joanna Nienałtowska
Podczas mikołajkowego spotkania blogerki przekazały karmę schronisku dla zwierząt

Wyższy cel

W sobotę (5.12) w Odskoczni GastroPub przy ul. Warszawskiej 9 w Białymstoku odbyło się mikołajkowe spotkanie białostockich blogerek urodowych. Dziewczyny łączy pasja i zamiłowanie do kosmetyków. Chcą również, by ich zebraniom towarzyszył aspekt charytatywny. Przekazywały już korki dla chorego Jasia czy przybory szkolne dla dzieci z białostockiego hospicjum i domu dziecka. Tym razem zdecydowały się pomóc zwierzętom ze schroniska.

Blogerki zaplanowały również wymiankę kosmetyczną i upominki.

Białostockie blogi

Podczas spotkania dziewczyny opowiedziały o swoich blogach, które prowadzą od kilku miesięcy do kilku lat. Zaczynały podobnie - miały dużo wolnego czasu i chciały podzielić się swoją opinią na temat sprawdzonych kosmetyków.

- Moi bliscy mówili, że mam słomiany zapał i szybko z tym skończę. Tak się jednak nie stało, bo prowadzę bloga już 4 lata i z sukcesem udaje mi się połączyć go z pracą - mówi Magdalena (mm-world-of-women.blogspot.com).

Dla Ewy (moj-kosmetyczny-punkt-widzenia.blogspot.com) blog jest miejscem, dzięki któremu poznała dziewczyny o tej samej pasji i teraz może się z nimi spotykać.

- Po urodzeniu dziecka zaczęłam interesować się pielęgnacją włosów po ciąży. Początkowo tylko o tym pisałam. Potem zagłębiłam się w inne kosmetyki, analizując też ich składy - wspomina Magda (swiat-blanki.blogspot.com).

O podobnej tematyce pisała Michalina (zaslepionawlosomaniactwem.blogspot.com), która dzięki prowadzeniu bloga poprawiła kondycję swoich włosów.
- Jej mi bardzo miło, jak koleżanki pytają mnie, kiedy kolejny wpis albo co bym im poleciła - dodaje.

Kasia (double-identity.blogspot.com) na tyle interesuje się urodowym światem, że planuje iść do szkoły kosmetycznej. Swojego bloga prowadzi od dwóch lat i skupia się głównie na recenzjach. Jak sama podkreśla, to jest jej własny kącik, który daje jej wiele radości.

Najdłużej, bo aż 5 lat, pisaniem bloga zajmuje się Martyna (five-star-girl.blogspot.com).
- To dla mnie sposób na spędzenie wolnego czasu. Piszę o kosmetykach, lifestyle'u i podróżach. Co zaskakujące, na co dzień się nie maluję, a piszę o kosmetykach - śmieje się.

Marlena (kuferekmarleny.blogspot.com) początkowo uczyła się w studium wizażu, gdzie odkryła, że jej koleżanka założyła bloga. Postanowiła pójść w jej ślady.
- Blog dał mi dużo wiedzy. Jak jestem w sklepie, to analizuję skład kosmetyków, przerzuciłam się też na produkty apteczne i zielarskie. W pracy koleżanki bardzo często proszą o radę, co jest bardzo miłe - dodaje.

Paula (land-of-bliss.blogspot.com) zaczynała od wpisów fashion, jednak z nadmiaru obowiązków zdecydowała się na tematykę urodową.
- Sesje zdjęciowe były bardzo pracochłonne. Blog zawsze dawał i daje mi satysfakcję, odskocznię od codzienności. To moje hobby - podkreśla.

Asia (joannanienaltowska.blogspot.com) swój blog prowadzi od kwietnia.
- Zamieszczam wpisy głównie o kosmetykach kolorowych, czasami o paznokciach. Od stycznia chcę zacząć serię włosową. Dzięki blogowi poznałam masę świetnych kosmetyków - zapewnia.

Emilka (kobiecosci.blogspot.com) pisze głównie o kolorówce, zdarzają się też stylizacje modowe. Blog jest jej pasją.
- Staram się cały czas rozwijać. Dodatkowo poznałam dziewczyny, które mają takie same zainteresowania - mówi.

Nie tylko treść jest ważna

Jak same wspominają, prowadzenie bloga to ciężka praca. Obok treści bardzo ważne są zdjęcia oraz ogólna estetyka strony. Wszystko powinno być jasne, czytelne, bez niepotrzebnego przekombinowania.

Patronami tego spotkania były firmy: iperfumy.pl, esentire.pl, ilsalonemilano.com, paese.pl, ekobieca.pl i wiele innych.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1513 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39