Białostockie Centrum Onkologii ma poradnię psychologiczną

2019.01.02 15:10
Białostockie Centrum Onkologii otworzyło poradnię psychologiczną. Jednostka finansowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Białostockie Centrum Onkologii ma poradnię psychologiczną
Fot: BCO
Pracownicy poradni psychologicznej

Od tego miesiąca dorośli skorzystają w Białostockim Centrum Onkologii z poradni psychologicznej. Instytucja podpisała umowę na finansowanie tej jednostki z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Dokument obowiązuje do 30 czerwca.

Poradnia została zakontraktowana na kwotę ponad 23 tys. zł. Ma dostarczać profesjonalnej pomocy dotyczącej psychologii, psychologii diagnostycznej, psychoterapii indywidualnej/grupowej/rodzinnej. Oferuje też sesje wsparcia społecznego.

- Zadaniem poradni psychologicznej jest przede wszystkim pomaganie ludziom w uporaniu się z rozmaitymi sytuacjami, z którymi sami nie dają sobie rady oraz tym, którzy chcą przeżyć swoje życie w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący. Zdarza się, że już jedna wizyta i przeprowadzona podczas niej konsultacja przynoszą dobre rezultaty. Czasami jednak problem, z którym pacjent zgłasza się do poradni psychologicznej, okazuje się zdecydowanie bardziej złożony i wymaga dłuższego czasu pracy z pacjentem. W takiej sytuacji może się okazać potrzeba skorzystania z całego cyklu wizyt u specjalisty. Terapia jest więc drugim, obok udzielania konsultacji, zadaniem poradni psychologicznych - wskazuje Monika Mróz, rzecznik prasowy Białostockiego Centrum Onkologii.

By dostać się do poradni potrzebne jest skierowanie, które wystawione może być przez dowolnego lekarza, tzn. do poradni może pacjenta skierować lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, lekarz rodzinny czy np. psychiatra. Rejestracja znajduje się w budynku Białostockiego Centrum Onkologii (wejście od ul. Warszawskiej). Można umawiać się również telefonicznie (nr 85 6646729 oraz 85 6646789).

Poradnia psychologiczna jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8.00-15.00 oraz w czwartki w godz. 8.00-17.00.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39