Białostockie cmentarze. Które są najważniejsze?

2022.12.05 15:11
Wyszła drukiem kolejna książka z cyklu prezentującego dziedzictwo kulturowe Białegostoku. Najnowszy tom poświęcony jest miejskim cmentarzom.
Białostockie cmentarze. Które są najważniejsze?
Fot: UM Białystok

W białostockim cyklu ukazały się następujące książki: "Katalog białostockich pomników, tablic pamiątkowych i miejsc pamięci narodowej", "Białostockie krzyże i kapliczki", "Architektura ceglana w Białymstoku", "Architektura drewniana w Białymstoku" oraz "Ogrody i parki Białegostoku". Teraz dołącza do nich kolejna pozycja – "Cmentarze w Białymstoku".

- Podobnie jak w poprzednich książkach opisujących zabytki miasta, wyboru omówionych cmentarzy dokonano w oparciu o gminną i wojewódzką ewidencję zabytków. Wśród opisanych obiektów znajdują się cmentarze rzymskokatolickie, prawosławne, ewangelickie, wielowyznaniowe, a także żydowskie. W opracowaniu uwzględniono także cmentarze wojenne i wojskowe oraz miejsca pochówków związane z dramatycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w przeszłości. Wydawnictwo zaprasza czytających do zwiedzania białostockich cmentarzy, poznawania historii, ludzi i nawiązania łączności z poprzednimi pokoleniami - informuje Kamila Bogacewicz z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Książka "Cmentarze w Białymstoku”" ukazała się w nakładzie 500 egzemplarzy. Będzie można ją kupić w Muzeum Wojska.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy
Overs | Internet Marketing
Overs | Internet MarketingAleja Tysiąlecia Państwa Polskiego 4 lok. 401
15-111 Białystok
overs.pl

Więcej informacji
1532 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39