Białostockie pływalnie od wtorku znów będą otwarte. Na razie jednak nie dla wszystkich

2021.05.03 11:22
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje wznowienie zajęć nauki i doskonalenia pływania. Pierwsze grupowe lekcje ruszą już we wtorek (4.05).
Białostockie pływalnie od wtorku znów będą otwarte. Na razie jednak nie dla wszystkich
Fot: BOSiR

Ponieważ krajowe władze rozpoczęły wielkie luzowanie obowiązujących obostrzeń, już niebawem wszyscy fani wodnych szaleństw ponownie będą mogli zawitać na białostockie pływalnie. Baseny mają być ogólnodostępne (frekwencja maksymalnie 50%) od 29 maja, ale niektórzy na wspomniane obiekty wejdą zdecydowanie wcześniej.

Od początku trwającego miesiąca z pływalni mogą korzystać bowiem zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. BOSiR, ze względu na majówkę i święta wielkanocne wyznawców prawosławia, nie zdecydował się otworzyć swych drzwi już w sobotę (1.05). Zrobi to jednak we wtorek. Właśnie wtedy ponownie ruszą zajęcia nauki i doskonalenia pływania, nad którymi pieczę sprawują instruktorzy. Zgodnie z zapowiedziami rządu lekcje będą mogły być prowadzone tylko i wyłącznie dla dzieci i młodzieży przy obłożeniu danego obiektu wynoszącym maksymalnie 50%.

Przypomnijmy, że pod opieką Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są aż 3 pływalnie. Sportowa przy ul. Włókienniczej, Rodzinna przy ul. Stromej oraz Kameralna przy ul. Mazowieckiej.

Czynny jest również Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy oraz Tor Białystok, z którego mogą korzystać osoby chcące podszkolić technikę prowadzenia różnych pojazdów. Na mieszczącej się przy ul. Ciołkowskiego motoarenie aktualnie jest w stanie przebywać w tym samym momencie do 50 osób.

Jeżeli chodzi o pozostałe obiekty BOSiR-u, to na stadionie lekkoatletycznym trenują jedynie sportowcy zawodowi, zaś lodowisko jest zamknięte, gdyż sezon łyżwiarski już dawno dobiegł końca.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39