Białostockie pływalnie wróciły do normalnej pracy. Koniec z limitami

2020.07.27 16:35
Kibice znów mogą wrócić na hale i sale sportowe, a trybuny stadionów są zapełniane nawet w 50%. Od soboty (25.07) nie obowiązują także limity na pływalniach. Jest to bardzo dobra wiadomość dla tych osób, które uczęszczają na obiekty BOSiR-u.
Białostockie pływalnie wróciły do normalnej pracy. Koniec z limitami
Fot: BOSiR

Kolejny krok ku normalności

Rząd zniósł limity osób na basenach, co oznacza, że białostockie pływalnie znów mogą przyjąć jednorazowo taką liczbę chętnych, jak przed wybuchem pandemii. Również w trakcie różnego rodzaju zajęć pływackich nie obowiązują już ograniczenia.

Z dobrodziejstw Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1a ponownie w tym samym momencie może zatem korzystać aż 150 osób. Przebieralnie i prysznice pozostają koedukacyjne, tak więc mogą w nich przebywać i mężczyźni, i kobiety. Przebieralnie są wyposażone w boksy, a wybrane prysznice w kotary zapewniające intymność. Obiekt czynny jest przez cały tydzień. Z hali basenowej da się korzystać codziennie w godz. 6.15-21.30. W czasie wakacji, popołudniami, na Pływalni Rodzinnej odbywają się zajęcia aqua aerobiku, indywidualne ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym oraz letnie kursy nauk pływania. Te ostatnie to propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy w czasie wakacji chcą zdobyć nowe umiejętności. Kolejne zajęcia grupowe odbędą się w sierpniu. Zaplanowane są codziennie od poniedziałku do piątku w czterech turnusach (3-7 sierpnia, 10-14 sierpnia, 17-21 sierpnia, 25-28 sierpnia).

Zajęcia grupowe będą organizowane w godzinach popołudniowych w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach. Ceny za udział wahają się od 60 do 80 zł.

Maseczki pozostają. Podobnie jak obowiązkowa dezynfekcja rąk

Do standardowych limitów osób wraca także Pływalnia Sportowa mieszcząca się przy ul. Włókienniczej 4. Jednorazowo w basenie sportowym i przyległej Strefie Wypoczynku może przebywać 60 osób, a ze Strefy Relaksu jest w stanie korzystać 45 osób. We wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych obywają się tu zajęcia aqua aerobiku. Aktualnie, z uwagi na niską frekwencję weekendową, Pływalnia Sportowa czynna jest od poniedziałku do piątku. Z basenu sportowego można korzystać w poniedziałki i czwartki w godz. 7.00-21.30, a we wtorki, środy i piątki w godz. 6.15-21.30. Strefa Relaksu czynna jest w każdy dzień roboczy w godz. 7.00-21.30.

Władze Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaznaczają, że wewnątrz budynków, aż do przebrania się przed wejściem na halę basenową, wciąż należy używać maseczek zakrywających usta i nos. Zalecane jest również utrzymywanie dystansu społecznego. Nie można też zapominać o dezynfekcji dłoni.

Pływalnie w dalszym ciągu działają bez udziału publiczności.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

873 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39