Białostockie służby ratownicze przejdą szkolenie z technik samoobrony

2024.01.17 17:13
W lutym bieżącego roku rozpocznie się cykl szkoleń skierowanych do pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Zaplanowano między innymi zajęcia z technik samoobrony.
Białostockie służby ratownicze przejdą szkolenie z technik samoobrony
Fot: Podlaska Policja

Instruktorzy Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego z Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przygotowali cykl spotkań poświęconych technikom samoobrony oraz sposobom reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Inicjatywa skierowana jest do ratowników medycznych, pielęgniarek oraz lekarzy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Pierwsze zajęcia odbędą się już w lutym bieżącego roku.

Pracownicy Zespołów Pogotowia Ratunkowego każdego dnia narażeni są na agresję słowną i fizyczną ze strony niektórych pacjentów. Szczególnie agresywne bywają osoby będące pod wpływem środków odurzających. Podczas codziennej pracy na rzecz ratowania ludzkiego życia, zdarzają się także sytuacje zniszczenia sprzętu medycznego oraz ambulansów.

Wykwalifikowani instruktorzy nauczą białostocką kadrę ratowniczą podstawowych technik samoobrony. Przedstawią im także wszelkie aspekty prawne oraz psychologiczne związane ze sposobami reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia odbywać będą się w dwunastu osobowych grupach z częstotliwością raz w miesiącu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1292 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39