Białostoczanie mogą oddać stare lodówki i pralki

2023.03.08 14:20
Białostoczanie mogą bezpłatnie pozbyć się dużych elektroodpadów, które są odbierane bezpośrednio z domów i mieszkań.
Białostoczanie mogą oddać stare lodówki i pralki
Fot: Pixabay

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera szkodliwe substancje, które mogą stanowić znaczne zagrożenie zdrowotne i negatywnie wpłynąć na stan środowiska. Dlatego prawo polskie i europejskie klasyfikuje je jako odpady niebezpieczne i nakazuje ich selektywne zbieranie.

- W ramach umowy zawartej z Miastem Białystok firma MB Recycling odbiera duży, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówki, pralki, telewizory itp.) bezpośrednio z domów i mieszkań białostoczan - poinformowała Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Aby zgłosić chęć oddania takich dużych elektroodpadów bezpośrednio z domu, mieszkańcy mogą kontaktować się z firmą MB Recycling telefonicznie: 572 102 102 lub poprzez elektroniczny formularz. Obecnie usługa jest realizowana przez firmę na terenie Białegostoku bezpłatnie.

Drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (suszarki do włosów, żelazka, itp.) można wrzucać do znajdujących się na terenie naszego miasta specjalistycznych pojemników na elektroodpady. Ich mapa dostępna jest tutaj. W różnych częściach miasta stanęły nowe, czerwone pojemniki na tego typu śmieci, które zastąpiły stare, zielone i mniej funkcjonalne.

Zebrane w ten sposób odpady zostaną poddane procesom recyklingu w zakładach zlokalizowanych w województwie świętokrzyskim i łódzkim.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39