Białostoczanie spędzali ferie na sportowo. Obiekty BOSiR-u pękały w szwach

2024.02.07 13:24
W ostatni dzień ferii zimowych na Pływalni Rodzinnej padł frekwencyjny rekord. Popularnością cieszyły się też inne baseny, a ponadto mieszkańcy stolicy Podlasia w czasie wolnym od szkoły chętnie korzystali z narciarni na Dojlidach czy lodowiska.
Białostoczanie spędzali ferie na sportowo. Obiekty BOSiR-u pękały w szwach
Fot: BOSiR

Narty zimą nie tylko w górach

Oferta Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na dwutygodniową przerwę w nauce trafiła nie tylko do uczniów, ale także do dorosłych, którzy licznie postawili na aktywny wypoczynek.

W stolicy Podlasia jednym z miejsc, gdzie można uprawiać sporty zimowe, jest lodowisko BOSiR-u. Tysiące osób wybrało właśnie tę rekreację. Od 20 stycznia do 4 lutego sprzedano tam dokładnie 25 670 biletów. To o 880 więcej niż w ubiegłoroczne ferie zimowe. W pierwszy weekend ferii do Białegostoku zawitało największe w Polsce zimowe miasteczko, dzięki czemu można było wziąć udział w zabawach, konkursach, animacjach, warsztatach nauki jazdy na łyżwach, a nawet w zorganizowanej na lodowej tafli dyskotece. Po feriach lodowisko wróciło do standardowych godzin pracy, a to oznacza, że ślizgawka czynna jest obecnie od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-18.30 i 19.00-20.30/21.00, a w weekendy od 11.30 do 21.00.

Prawdziwie zimowa aura pozwoliła też na otwarcie narciarni w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy. Dostępna była trasa wzdłuż plaży, a nawet czasowo wokół stawu. Od 20 stycznia do 4 lutego sprzęt narciarski wypożyczono tam 590 razy. Niestety aktualnie nie ma już warunków do jazdy na nartach.

Od grudnia z powodzeniem działa także oczywiście lubiana przez białostoczan Sauna Dojlidy. W ferie zimowe z tego miejsca w ramach ogólnodostępnych wejść skorzystało 1 510 osób. Tereny nad zalewem dojlidzkim chętnie odwiedzali również miłośnicy chłodnych kąpieli czy spacerowicze.

Baseny znów tętniły życiem

W czasie dni wolnych od nauki wiele osób wybrało także wypoczynek na pływalniach. Wszystkie trzy pływacie obiekty BOSiR-u odwiedziło ponad 41 tys. osób. Najwięcej Pływalnię Rodzinną, która odnotowała dzienny rekord frekwencyjny. 4 lutego basen przy ul. Stromej 1a przyciągnął dokładnie 1 563 fanów wodnych szaleństw.

Przez cały okres ferii zimowych największa pływalnia BOSiR-u obsłużyła łącznie ponad 21 tys. klientów. W tym samym czasie Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 przyjęła ponad 16 tys. osób (aż o tysiąc więcej niż w analogicznym okresie w 2023 r), natomiast Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c obsłużyła prawie 4 tys. klientów. W zimowe wakacje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dodatkowo kilkanaście specjalnych kursów nauk pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ciągu dwóch tygodni na wszystkich obiektach pływackich wzięło w nich udział łącznie 120 osób.

Warto też wspomnieć, że podczas ferii organizowane były na Torze Białystok swobodne jazdy samochodowe - także dla przyszłych kierowców. Doszło do skutku wydarzenie z cyklu "Poznaj Tor Białystok", a ponadto byliśmy świadkami Taxi Driftu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jazd na czas. W ciągu dwóch tygodni na białostockiej arenie dla zmotoryzowanych pojawiło się 196 osób.

Dzieciom w wieku 7-13 lat BOSiR zorganizował też Półzimowisko. W dwóch tygodniowych turnusach wzięło udział łącznie 100 uczniów. W harmonogramie były zajęcia na basenie, wyjścia do kina, zabawy i zajęcia edukacyjne.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39