Białostoczanie wygrywali już 2:0, ale i tak polegli

2023.10.22 11:03
Po trzech triumfach z rzędu w końcu przyszła porażka. W 6. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi mężczyzn REA BAS Białystok przegrał na wyjeździe z Astrą Nowa Sól, aczkolwiek w pewnym momencie wydawało się, że to drużyna ze stolicy Podlasia sięgnie po zwycięstwo. Po dwóch setach BAS wygrywał bowiem 2:0.
Fot: Wioleta Choińska

Nie udało się zawodnikom BAS-u podtrzymać zwycięskiej passy. W sobotę (21.10) białostocki zespół przegrał w delegacji z Astrą Nowa Sól 2:3 i choć na konto ekipy z naszego miasta wpadło jedno oczko, to jednak siatkarze trenowani przez Krzysztofa Andrzejewskiego i tak powinni pluć sobie w brodę, bo zwycięstwo - i to za pełną pulę oczek - było bardzo blisko.

REA BAS znakomicie wszedł w wyjazdową rywalizację, wygrywając inauguracyjnego seta 25:21, a następnie drużyna z północno-wschodniej Polski pozwoliła przeciwnikowi na zdobycie zaledwie 19 punktów. Niestety później gospodarze wskoczyli na zdecydowanie wyższe obroty, a białostoczanie zaczęli popełniać liczne błędy, dlatego to Astra ostatecznie cieszyła się z triumfu. Nowosolanie w kolejnych partiach wygrywali do 21 i 17, a w tie-breaku padł rezultat 15:8.

REA BAS Białystok o powrót na zwycięską ścieżkę powalczy ze znajdującą się w dolnych rejonach stawki Olimpią Sulęcin. Domowy mecz z niżej notowanym rywalem rozegrany zostanie w sobotę (28.10) o godz. 18.00.