Białystok Online

Kryminalne

Białostoczanin zapłacił 14 razy skradzioną kartą

2022.03.29 09:32
Białostoczanin zapłacił 14 razy skradzioną kartą
Fot: Pixabay

Kryminalni z białostockiej "dwójki" zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na konto bankowe. Mężczyzna jednego dnia 14 razy zapłacił znalezioną kartą płatniczą.

W ubiegły czwartek (24.03) do śledczych z białostockiej "dwójki" zgłosiła się 60-latka informując, że ktoś posługuje się jej kartą bankomatową.

Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta prawdopodobnie dzień wcześniej zgubiła kartę. Mundurowi ustalili, że przestępca posłużył się nią 14 razy płacąc za zakupy.

- Za każdym razem w 14 różnych sklepach kupował tylko papierosy, na kwotę blisko 500 zł. Mężczyzna wpadł, bo został rozpoznany na nagraniach monitoringu sklepowego, a jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu - informują funkcjonariusze z KMP Białystok.

W sobotę (26.03) kryminalni zapukali do drzwi jego mieszkania na białostockich Dziesięcinach. Jeszcze tego samego dnia usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska

Malwina Witkowska

malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas