Białostoczanka odnalazła skradzione przedmioty w komisariacie

2010.01.11 00:00
Mieszkanka ul. Radzymińskiej przyszła na II białostocki komisariat zgłosić włamanie. Gdy opisywała skradzione rzeczy, złodziej był już w rękach policji.

W czwartkową noc policjanci patrolujący ul. Wierzbową zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się przechodnia z wypchaną torbą. W trakcie legitymowania, okazało się, że był to znany policji 50-latek, karany za kradzieże z włamaniem. W jego bagażu znajdowały się warte kilka tysięcy złotych przedmioty: monety kolekcjonerskie, biżuteria, zegarki, sztućce i pistolet startowy. Pytanie o ich pochodzenie wprawiło mężczyznę w zakłopotanie. Próbował przekonać, że... znalazł je przed chwilą w krzakach. Policjanci nie dali się zwieść i zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.

Następnego dnia na białostockim komisariacie kobieta zgłosiła włamanie do swojego mieszkania przy ul. Radzymińskiej. Gdy wyliczała skradzione rzeczy, okazało się, że są w sąsiednim pokoju. Utracone przedmioty wróciły do właścicielki. Zatrzymany 50-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Więcej o sprawie:
Monety kolekcjonerskie, biżuteria, sztućce - policja poszukuje właścicieli

E.S.

1563 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39