Białostoczanki udzieliły poparcia Tomaszowi Frankowskiemu

2024.06.05 15:53
Przedstawicielki Ery Nowych Kobiet udzieliły poparcia ubiegającemu się o reelekcję do Europarlamentu Tomaszowi Frankowskiemu (KO).
Białostoczanki udzieliły poparcia Tomaszowi Frankowskiemu
Fot: Tomasz Frankowski FB

W środę (5 czerwca) podczas spotkania na Rynku Kościuszki Frankowski poruszył tematy związane z prawami kobiet. Przypomniał, że Parlament Europejski przyjął dyrektywę nakazującą, by 40 proc. miejsc w zarządach zajmowały kobiety. Wspomniał też, że Unia przystąpiła też do konwencji stambulskiej i przyjęła przepisy odnośnie zwalczania przemocy domowej wobec kobiet.

- Kończąca się kadencja Parlamentu Europejskiego była udana jeśli chodzi o równouprawnienie płci i walkę z przemocą kobiet - mówił kandydat z listy KO.

Były piłkarz podkreślił, że prawa kobiet zawsze były mu bliskie. Dodał też, że podczas 5-letniej kadencji zawsze głosował w ich obronie. Ze słowami Tomasza Frankowskiego zgodziła się radna miejska Jowita Chudzik (KO). Chudzik jest zdania, że cechy sportowca, jakie posiada Frankowski, przydały się podczas zasiadania w Europarlamencie.

- Tomek Frankowski był na boisku wybitnym sportowcem. Jego cechy jak determinacja, wola walki, ciężka praca, pokazały, że przez te pięć lat jest bardzo skutecznym europarlamentarzystą. Wiele zrobił dla naszego regionu oraz Warmii i Mazur. Nigdy nie odmówił pomocy - mówiła Jowita Chudzik.

Magdalena Jakubowska, liderka Ery Nowych Kobiet również udzieliła poparcia Frankowskiemu. Uzasadniła to słowami:

- My jako Era Nowych Kobiet zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie Tomasza Frankowskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę - 9 czerwca.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39