POLECAMY
Znaleziono 94584 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2012.05.04 00:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa wydało drugi już album poświęcony dzielnicy Bojary. Wypełniają go archiwalne zdjęcia i - często - przejmujące wspomnienia.
Sport 2012.05.04 00:00
Kolejne rundy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski za klubem Offroad Białystok. Tym razem w Kwidzynie. Zawodnicy rywalizowali w palącym skwarze i kurzu.
Sport 2012.05.03 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 1:3 (0:2). Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w 71. minucie Tomasz kupisz, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem rzutu karnego.
Aktualności 2012.05.03 00:00
Kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, doprowadzając do zderzenia. 65-letni mężczyzna, kierujący jednośladem ze złamaniem nogi trafił do szpitala.
Biznes 2012.05.03 00:00
Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku organizuje konferencję "Uaktywnij się". Związana jest ona z ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.
Kultura i Rozrywka 2012.05.03 00:00
Nowy cykl koncertowy "Wieczory w Amfiteatrze" otworzy Big Band Opery i Filharmonii Podlaskiej, któremu towarzyszyć będą znakomici soliści: Marta Wiejak, Karol Drzewoszewski i Bartłomiej Łochnicki. Koncert już w niedzielny wieczór.
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia organizuje przesłuchania do zespołu Kolor. Zaprasza dzieci, juniorów i seniorów.
Ciekawostki 2012.05.02 00:00
"Detoks technologiczny" jest obecnie jednym z najmodniejszych trendów. Polega on na odcięciu się lub ograniczeniu do minimum dostępu do nowych technologii. Jednak czy błogi odpoczynek może być całkowicie pozbawiony "podłączenia do sieci"?
Aktualności 2012.05.02 00:00
Rano, 2 maja, na drodze krajowej nr 8 doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.
W ciągu dwóch dni Kiermaszu pod hasłem "Las bliżej nas", w ramach przeprowadzonej akcji "Drzewko za makulaturę", białostoczanie przynieśli ponad 20 ton zużytego papieru. W zamian leśnicy wydali ponad 10 tysięcy sadzonek drzew leśnych.
Kultura i Rozrywka 2012.05.02 00:00
Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z życia małżeńskiego, trzy punkty zwrotne. Okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze. Spektakl "Trzy razy łóżko" proponuje na długi majowy weekend Teatr Dramatyczny.
Filmy akcji Filmowe Podlasie Atakuje! oraz produkcja "Tandemem przez pogranicze" zaprezentowane zostaną podczas Reykjavik Shorts & Docs Festival 2012.
Sport 2012.05.02 00:00
W siedzibie głównego sponsora - Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - na ul. Cybernetyki 7 w Warszawie, odbyła się uroczysta prezentacja Skandia Martaton Lang Team - najbardziej prestiżowego cyklu maratonów w Polsce. Gospodarzami prezentacji byli: Prezes Zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - Paweł Ziemba oraz Dyrektor Generalny Lang Team - Czesław Lang. Imprezę poprowadził niezastąpiony Dariusz Maląg.
Na początku miesiąca, w związku z prowadzonymi robotami drogowymi, nastąpią zmiany w kursowaniu kilku autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej.
Do końca zbliżają się prace prowadzone na nowym odcinku ul. Piastowskiej. W związku z tym kierowców czekają w tym rejonie kilkudniowe utrudnienia.
Projekt domu modułowego "House.4.U" wykonany przez studentów Wydziału Architektury PB przeszedł do ścisłego finału międzynarodowego konkursu UrbanCollective Modular Building Design Challenge 2012. Zwycięzców wyłoni głosowanie na portalu Facebook. Liczy się każdy klik.
Cytra, bandura, domra, lira, lutnia, bajan, cymbały - to tylko niektóre, z fantastycznych, egzotycznych i niespotykanych instrumentów, które od 2 maja będzie można zobaczyć w supraskim Centrum Kultury i Rekreacji.
Nauka 2012.05.02 00:00
Oryginalne lekcje języka angielskiego i rosyjskiego przeszli białostoccy maturzyści i gimnazjaliści wramach projektu AIESEC High School.
Uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikami, spotkaniami modlitewnymi, a także festynem rodzinnym połączonym z jarmarkiem regionalnym i koncertami uczczone zostaną w województwie podlaskim dwa majowe święta narodowe.
Aktualności 2012.04.30 00:00
3 maja mija 221. rocznica uchwalenia Konstytucji, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była też pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją. Archiwum Państwowe w Białymstoku przygotowało z tej okazji ekspozycję na Rynku Kościuszki.
Aktualności 11:00
Sport 11:00
Zdrowie 10:00
Sport 09:27
Dom 09:00
Kultura i Rozrywka 08:10
Aktualności 08:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji