POLECAMY
Znaleziono 94597 wiadomości
Kategoria
Aktualności 2012.01.05 00:00
6 stycznia, zgodnie z kalendarzem juliańskim, chrześcijanie wyznania prawosławnego i grekokatolickiego w Polsce rozpoczynają święta Bożego Narodzenia. Ta sama data w Kościele katolickim jest świętem Objawienia Pańskiego, zwanego potocznie Trzech Króli.
Nauka 2012.01.05 00:00
Od 2 stycznia 2012 roku trwa rekrutacja na Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jest to odpowiedź na oczekiwania kandydatów, którzy różnych przyczyn nie mogli rozpocząć studiów od października.
Sport 2012.01.05 00:00
Tomasz Hajto oraz Dariusz Dźwigała przygotują zespół Jagiellonii Białystok do rundy wiosennej - poniformowała jagiellonia.pl. Decyzja o powierzeniu funkcji pierwszego trenera zostanie podjęta przed rozpoczęciem rozgrywek.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedłużył termin składania ofert w przetargu na dokończenie budowy stadionu przy ul. Słonecznej - to decyzja spowodowana rozstrzygnięciem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała wprowadzenie zmian w warunkach zamówienia.
19 stycznia odbędzie się w Białymstoku czwarta edycja studniówki miejskiej. Swój udział w imprezie zapowiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.
Tomasz Hajto nie może prowadzić klubu w Ekstraklasie. Taką decyzję podjęła Komisja Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN.
Krajowa Izba Odwoławcza po raz drugi przesunęła termin wydania decyzji dotyczącej odwołań firm, które chcą budować spalarnię odpadów w Białymstoku.
Dobra wiadomość dla kursantów nauki jazdy. Nowe system zdawania teoretycznych egzaminów na prawo jazdy na pewno nie zostanie wprowadzony 11 lutego 2012 roku, ani 1 lipca 2012. Termin przesunięto na styczeń 2013 roku. Informację ogłosił dziś (5.01) Sławomir Nowak, minister transportu - podało Radio Zet.
Kultura i Rozrywka 2012.01.05 00:00
Na początku grudnia zeszłego roku wystartował wyjątkowy konkurs "Taniec rządzi: Dance Dance" organizowany przez Disney Channel. Akcja, adresowana do dzieci w wieku 8-14 lat, ma zainspirować młode, taneczne talenty do rozwijania pasji i dążenia do spełniania marzeń. Na uczestników konkursu czeka wiele wyjątkowych nagród, na zwycięzcę - podróż do Londynu i trening w słynnej szkole tańca Pineapple Dance Studios.
Ma być wygodniej białostoczanom, ale też urzędnikom. Najbardziej oblegany departament urzędu miejskiego - obsługi mieszkańców - przeniósł się z ul. Słonimskiej do budynku przy Branickiego 3/5.
W najbliższą sobotę rozpocznie się runda rewanżowa I ligi tenisa stołowego mężczyzn. Dwie białostockie drużyny - MOKS i Dojlidy zagrają we własnych halach.
Zakończył się czwarty etap modernizacji białostockiego Akcentu ZOO. Od kilku dni żyjące w Białymstoku 2 żubry pasą się na zupełnie nowym wybiegu.
Najsłynniejsze arie i fragmenty chóralne z oper m.in. S. Moniuszki, G. Verdiego czy B. Smetany będzie można usłyszeć w niedzielny wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Piłka z autografami piłkarzy Jagiellonii i koszulka z pozdrowieniami od Tomasza Frankowskiego - m.in. te przedmioty będzie można licytować podczas koncertu organizowanego w ramach XX Finału WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.
Jeszcze tylko do 10 stycznia 2012 roku szkoły mogą zgłaszać prace plastyczne na konkurs Klasa ze Snów-Wyprawa na Marsa. Jak według uczniów wygląda wyśniona klasa i co powinno znaleźć się w szkole z ich marzeń? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce. Zbliżą się finał konkursu Klasa ze snów.
Siatkarki AZS-u doznały kolejnej bolesnej porażki. W środę we Wrocławiu akademiczki przegrały z miejscową Gwardią 0:3. Białostoczanki wciąż zamykają tabelę. Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek.
Na bezpłatne zajęcia z poppingu zaprasza dziś Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia.
Biznes 2012.01.05 00:00
Święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia to kolejny dzień, w którym centra handlowe i hipermarkety nie będą pracowały.
51-letni mężczyzna wpadł pod koła forda. Mężczyzna w skutek doznanych obrażeń zginął na miejscu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zaistniałego wypadku wyjaśniają białostoccy policjanci.
"Z/łączenia przeciwieństw" - to druga z kolei prezentacja prac uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu w przestrzeni białostockiej Galerii im. Sleńdzińskich. W czwartek (5.01) uroczyste otwarcie wystawy czasowej.
Sport 08:48
Kultura i Rozrywka 08:19
Kryminalne 08:00
Dom 08:00
Aktualności 2026.04.02 18:30
Biznes 2026.04.02 17:05
Sport 2026.04.02 16:52
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji