POLECAMY
Znaleziono 94651 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2010.06.17 00:00
Czy stwierdzenie "męski gej" to oksymoron? Czy gej w ogóle jest mężczyzną? Odpowiedzi na te z pozoru kuriozalne pytania i na wiele innych zagadek współczesnej męskości poszukiwać będą uczestnicy ostatniego "Spotkania z Genderem".
Koncert T.Love uświetni początek tegorocznych Dni Miasta Białegostoku. Zespół Muńka Staszczyka pojawi się dziś na scenie na Rynku Kościuszki.
Zdrowie 2010.06.17 00:00
Do końca czerwca dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego zabiegu fluoryzacji.
Simon Segal (1898-1969). Tajemnicze dziecko Białegostoku - doskonała francuska sztuka z białostockimi korzeniami zagości na ponad dwa miesiące do Ratusza.
Biznes 2010.06.17 00:00
Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczyna rekrutację do projektu "Centrum umiejętności 45+".
Ruszają Dni Miasta Białegostoku. W ich programie pierwsza, z wielu przewidzianych, promocja książki - zbiór sonetów o żonie Jana Klemensa Branickiego autorstwa Krystyny Koneckiej.
Aktualności 2010.06.17 00:00
Funkcjonariusze z CBŚ na polecenie białostockiej prokuratury zatrzymali kolejne dwie osoby w sprawie tzw. jednorękich bandytów. Przedstawiono im kilkadziesiąt zarzutów dotyczących nieprawidłowości związanych z urządzaniem gier na ponad 2500 automatach - poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.
Nauka 2010.06.16 00:00
Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia otrzymała pozwolenie na prowadzenie uzupełniających studiów magisterskich na kierunku kosmetologia. To pierwsze i jedyne takie studia w regionie.
Biznes 2010.06.16 00:00
Portal tworzą działaczki i działacze Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego "Konfederacja Pracy", Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, "Młodych Socjalistów" oraz osoby niezrzeszone.
Aktualności 2010.06.16 00:00
9 osobowa ekipa wolontariuszy z Wydziału Prawa pojechała wraz z transportem Caritas i uchodźcami, by pomoć powodzianom z okolic Sandomierza. Po powrocie dzielą się swoimi spostrzeżeniami.
Kultura i Rozrywka 2010.06.16 00:00
Utwory Edgara Elgara, Samuela Barbera i Edwarda Griega będzie można usłyszeć podczas czwartkowego koncertu orkiestry kameralnej Sinfonia Academica w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Wstęp jest wolny.
Kierowca ciężarówki potrącił na jezdni 56-latka. Pieszy zginął na miejscu.
W najbliższy czwartek, 17 czerwca o godz. 16 w siedzibie Fundacji "Pomóż Im" i Białostockiego Hospicjum dla Dzieci wystąpi dla podopiecznych i ich rodzeństwa "Teatr Za Jeden Uśmiech" ze spektaklem "Pirat Alonzo i skarb Królowej Mórz".
Zainaugurowano projekt ochrony orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000, dofinansowany z programu Life+. Jego koordynatorem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.
Od 17 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej niezwykła wystawa finałowych zdjęć Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo 2010. Ekspozycja obejmuje 160 fotografii wykonanych przez 52 fotoreporterów z całego kraju.
Już za około dwa miesiące długo oczekiwana w Białymstoku i nie tylko, wystawa dotycząca wywózek Polaków na Syberię. Na razie będzie to tylko ekspozycja, którą będzie prezentować białostockie Muzeum Wojska, ale być może stanie się namacalnym zalążkiem dla nowej ogólnopolskiej placówki.
Przebywał tu i uciekał od krakowskiego czy wileńskiego zgiełku jeden z największych władców Rzeczypospolitej - Zygmunt August, tu sprawowali rządy najwięksi epoki staropolskiej - Zamoyscy, Czapscy, Krasińscy. Tu istniał, oddziałujący przez setki lat na Białystok (a wcześniej, gdy jeszcze nie było go na mapie, na jego okolice) ośrodek...
O czym warto pamiętać wybierając "okienko", w którym płacimy za światło, gaz czy telefon? Oto kilka porad przygotowanych przez pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Od 28 czerwca do 9 lipca odbędzie się nabór wniosków na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". W województwie podlaskim wnioski będzie przyjmowało Biuro Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR mieszczące się w Białymstoku przy ul. Lipowej 32A.
To już ostatnia premiera na dużej scenie Węgierki w tym sezonie. Za sprawą "Zakłóceń w eterze" na podstawie powieści Irwina Shawa przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych lat 50.
Sport 14:05
Aktualności 13:45
Kultura i Rozrywka 12:00
Kryminalne 10:30
Turystyka 10:06
Sport 09:08
Kultura i Rozrywka 08:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji