Białystok chce przyciągnąć inwestorów

2017.09.19 08:24
Od kilku lat nasze miasto podejmuje różnego rodzaju działania, które mają na celu przyciągnięcie tu inwestorów nie tylko z kraju, ale i zagranicy. Teraz obniżono ceny działek w podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Białystok chce przyciągnąć inwestorów
Fot: SSSE

Ceny czterech działek w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostały obniżone o 30-45%. Ma to przyciągnąć do naszego miasta kolejnych inwestorów. Tereny te znajdują się w dość atrakcyjnym miejscu - przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. W poprzednich przetargach nie znalazł się żaden chętny.

Ceny wywoławcze oferowanych działek wynoszą od 1,5 do 1,7 mln zł. W tym roku Białystok sprzedał 2 nieruchomości, które znajdują się obok BPN-T.

Na działkach mieszczących się w tym obszarze inwestorzy mogą lokować inwestycje usługowe oraz produkcyjne. Osoby zainteresowane stworzeniem tam swojej działalności będą jednak weryfikowane. Komisja oceni potencjalnego nabywcę pod kątem innowacyjności planowanego przedsięwzięcia.

Podstrefa Białystok istnieje od 2008 r. Początkowo miała 30 ha, które dość szybko sprzedano. Obecnie jest około 34 ha. Na tych terenach działa teraz 14 firm, w których pracuje ponad 900 osób.

Źródło: PAP

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1446 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39