Białystok: ciuchy i PRL-owskie bibeloty poszukiwane!

2011.07.14 00:00
Zorganizowane przez Galerię Arsenał poszukiwania Fiata 126p cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano wiele ofert samochodów w różnym stanie, od "maluszków" już niejeżdżących, stojących od dawna w garażach, aż po wręcz "kolekcjonerskie", w idealnym i oryginalnym stanie. Volodymyr Kuznetsov, artysta szukający samochodu, wybierze najodpowiedniejszy model z wszystkich zgłoszonych.
Białystok: ciuchy i PRL-owskie bibeloty poszukiwane!
Fot: sxc.hu
Może warto zrobić porządek w szafie?

Teraz natomiast galeria wkracza w drugi etap akcji - szukamy swetrów, dżinsów, koszulek z Turcji, Węgier, ZSRR, NRD, gum do żucia Donald i Turbo, breloczków do kluczy, kocy, małych dywaników i wszelkich innych fatałaszków, bibelotów przywiezionych lub kupionych na bazarku w końcu lat 80. lub początkach 90. Potrzebne są bezzwrotnie, a posłużą ukraińskiemu artyście Volodymyrowi Kuznetsovi do dalszego tworzenia instalacji na wystawę "Podróż na Wschód".

Najhojniejszym ofiarodawcom placówka odwdzięczy się gadżetami "Podróży na Wschód". Rzeczy można przekazywać na portiernię Galerii Arsenał, przy ul. Mickiewicza 2, z informacją o ofiarodawcy, do końca lipca.

Na wystawie "Podróż na Wschód" realizowanej w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011, zaprezentowane zostaną dzieła kilkudziesięciu artystów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Polski. Otwarcie wystawy odbędzie się 5 sierpnia.

E.S.
1117 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39