Białystok coraz bardziej zakorkowany. Najgorzej jest jednak w Łodzi

2017.02.22 08:09
Po Białymstoku jeździ się coraz dłużej i trudniej – tak wynika z raportu TomTom Traffic Index 2017, według którego stolica Podlasia jest 10. najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce.
Białystok coraz bardziej zakorkowany. Najgorzej jest jednak w Łodzi
Fot: pixabay.com

Kilkanaście lat temu samochód posiadali nieliczni, kilka lat temu – niemal każdy. Obecnie? Również niemal każdy, z tym że niektórzy posiadają więcej niż jedno auto. Nic więc dziwnego, że mimo ciągłego przebudowywania ulic, wdrażania coraz to nowszych – i podobno skuteczniejszych – systemów zarządzających sygnalizacją świetlną, po ulicznych drogach wcale nie poruszamy się szybciej i sprawniej.

Mniejszy poziom zakorkowania – w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia – zmierzono tylko w 3 polskich aglomeracjach – Warszawie, Szczecinie i Łodzi, która to wprawdzie zanotowała poprawę, ale wciąż dzierży miano najbardziej zakorkowanego miasta w Europie. Bez większych zmian, jeżeli chodzi o zatłoczenie ulic, jest w Poznaniu, Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Sytuacja pogorszyła się natomiast w Białymstoku. To m.in. tu – a także w Lublinie, Trójmieście, Krakowie, Bielsku-Białej i Katowicach – w korkach stoi się coraz dłużej. Stolica Podlasia to w chwili obecnej 10. najbardziej zakorkowane miasto w naszym kraju.

Czołówka najbardziej zakorkowanych miast w Polsce wygląda następująco (% wyrażają dodatkowy czas podróży):

1. Łódź – 51%
2. Lublin – 40%
3. Kraków – 38%
4. Warszawa – 37%
5. Wrocław – 35%
6. Poznań – 34%
7. Bydgoszcz – 33%
8. Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) – 29%
9. Szczecin – 24%
10. Białystok – 24%

Światowym rekordzistą, czyli miastem, którego ulice są najbardziej zatłoczone, wciąż – niezmiennie od kilku lat – pozostaje Mexico City.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1650 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39