Białystok do dezynfekcji. Mieszkańcy dostaną maseczki

2021.03.30 07:57
Białystok będzie ponownie dezynfekowany. Do mieszkańców trafią także maseczki.
Białystok do dezynfekcji. Mieszkańcy dostaną maseczki
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Czeka nas powtórka tego, co wydarzyło się o tej porze rok temu. W drugiej połowie marca i na początku kwietnia 2020 r. przeprowadzono dezynfekcję Białegostoku. Odbyła się ona w piętnastu najbardziej uczęszczanych miejscach. Były to m.in. na targowiska, ryneczki, centra przesiadkowe, teren Giełdy Rolno-Towarowej, targowiska osiedlowe, Rynek Kościuszki. W akcji wzięły udział patrole piesze z opryskiwaczami. Użyto także samochodów z polewaczkami.

Historia zatoczyła koło i w najbliższym czasie Białystok będzie ponownie dezynfekowany.

- W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 firma odpowiedzialna za utrzymanie w czystości przejść podziemnych będzie prowadziła ich dezynfekcję trzy razy w ciągu doby. Dezynfekcji będą poddane wszystkie miejsca, które są dotykane przez użytkowników tj. poręcze i dociski w przejściach i windach - mówi Anna Kowalska zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Miasto zorganizowało także dystrybucję maseczek pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Będą to 4 sztuki na jednego mieszkańca. Magistrat jest gotowy na ich wydawanie i czeka na dostawę tych środków ochronnych.

Przy okazji zapytaliśmy magistrat o kwestię zaśmiecania miasta maseczkami i rękawicami ochronnymi. Zdaniem urzędu miejskiego problem ten nie występuje lub jest marginalny. Firmy odpowiedzialne za oczyszczanie Białegostoku nie mają w związku z tym dodatkowych zadań, a porzucone środki ochronne są sprzątane "w ramach codziennych zadań związanych z oczyszczaniem zieleńców, ulic, chodników czy ścieżek rowerowych".

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39