Białystok: droga do szkoły ma być bezpieczniejsza

2011.08.17 00:00
Początek roku szkolnego tuż, tuż. W związku z tym strażnicy miejscy przeprowadzą specjalną akcję, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach do szkół w Białymstoku.
Białystok: droga do szkoły ma być bezpieczniejsza
Fot: E.S.

Już za dwa tygodnie tysiące dzieci i młodzieży w naszym mieście wyruszą w drogę do szkoły. Tak jak w poprzednim roku, również i w tym, białostocka straż miejska podejmie działania związane z bezpieczeństwem najmłodszych w drodze do i ze szkoły.

Od najbliższego poniedziałku, 22 sierpnia, strażnicy rozpoczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły". To już druga taka akcja, poprzednia, która przeprowadzona była w ubiegłym roku, spotkała się z dużą aprobatą. Funkcjonariusze z tzw. patrolu szkolnego, przez najbliższy tydzień dokonają kompleksowej kontroli rejonu szkół w ramach powyższej akcji. W szczególności sprawdzą braki w infrastrukturze, czytelność znaków drogowych poziomych i pionowych oraz stan sygnalizatorów świetlnych w obrębie skrzyżowań.

Akcji "Bezpieczna droga do szkoły" ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz przeciwdziałać zagrożeniom komunikacyjnym w okolicach placówek oświatowych.

na podst. inf. Straży Miejskiej

E.S.

Polecamy
Kwiaciarnia w pudełkuul. Kaczorowskiego 7 lok. 10U
15-375 Białystok

Więcej informacji
1291 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39