Białystok działa przeciw rasizmowi i dyskryminacji

2010.11.19 00:00
Dyskryminacja, rasizm i ksenofobia oraz związana z nimi nietolerancja wobec cudzoziemców to główne tematy konferencji, skierowanej głównie do białostockich studentów, która odbyła się w czwartek (18.11) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.
Białystok działa przeciw rasizmowi i dyskryminacji
Fot: sxc.hu

Głównym tematem konferencji było przeciwdziałanie dyskryminacji, rasizmowi i ksenofobii oraz związanej z nimi nietolerancji wobec cudzoziemców, zwłaszcza tych studiujących na białostockich uczelniach. Policjanci oraz przedstawiciele Fundacji "Ocalenie", wśród których znaleźli się również obcokrajowcy, przybliżyli studentom i wykładowcom zagadnienia dotyczące praw i różnic kulturowych i religijnych, psychologię międzykulturową, w tym także istotę rozwiązywania konfliktów między cudzoziemcami i Polakami oraz procedurę składania zawiadomienia o przestępstwie.

Aby dotrzeć do jak największej liczby studentów, będą jeszcze organizowane spotkania na uczelniach. A już, na terenach białostockich kampusów, rozdawane były, przygotowane z myślą o studentach-obcokrajowcach, materiały informacyjne w języku angielskim dotyczące sposobu zgłaszania przestępstw i wykroczeń.

Konferencja "de lege lata - według obowiązującego prawa" zorganizowały białostocki wydział prewencji policji, urząd miejski i Fundacja "Ocalenie".

E.S.

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39