Białystok na 2. miejscu. Ranking wykorzystania funduszy unijnych

2013.10.15 00:00
Białystok zajął drugie miejsce wśród miast wojewódzkich najlepiej wykorzystujących środki unijne. To kolejna wysoka lokata w rankingu dwutygodnika samorządu terytorialnego "Wspólnota".
 Białystok na 2. miejscu. Ranking wykorzystania funduszy unijnych
Fot: ESD
Białystok dobrze wykorzystuje fundusze unijne. Dużo też inwestuje

Zestawienie miast wojewódzkich najlepiej wykorzystujących środki unijne zostało opracowane przez zespół prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego. Jego twórcy skupili się na danych statystycznych z lat 2009-2012, które poddali przekrojowej analizie.

Ponadto, Białystok znalazł się na czwartym miejscu wśród miast wojewódzkich najlepiej inwestujących w infrastrukturę techniczną. Umiejętne wykorzystanie środków Unii Europejskiej pozwala na dynamiczny rozwój gospodarczy miasta i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzisiaj (15.10) w piśmie samorządu terytorialnego "Wspólnota" ukazało się podsumowanie tego rankingu.

Szczegóły rankingu zostały również omówione na XI Samorządowym Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Wyróżnienie dla naszego miasta odebrał Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Komentarz prof. Pawła Swianiewicza do wyników rankingu:


Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1722 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39